Trwa ładowanie...
d1wa8bx
koronawirus
+1

Koronawirus. Nowe stanowisko WHO ws. pandemii. Organizacja ostrzegła świat

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przekazała nowe stanowisko ws. pandemii koronawirusa. Ostrzegła, że będzie ona "jedną wielką falą", a nie sezonową chorobą.
Share
Koronawirus. WHO ostrzega przed jedną falą pandemii
Koronawirus. WHO ostrzega przed jedną falą pandemiiŹródło: YouTube.com
d1wa8bx

Koronawirus. Nowe stanowisko WHO

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła, że pandemia koronawirusa będzie bardziej "jedną wielką falą" niż jedynie "falą sezonową". - To będzie jedna wielka fala. Będzie się trochę wznosić, a następnie opadać - przekazała WHO w komunikacie. Organ ten wcześniej ostrzegał, że latem nie spadnie liczba zakażonych koronawirusem.

- Ludzie wciąż myślą o porach roku. COVID-19 nie zachowuje się jak grypa, która ma tendencję do podążania za sezonowymi trendami. To nowy wirus i on zachowuje się inaczej - powiedziała dr Margaret Harris podczas odprawy w Genewie, a cytuje ją portal standard.co.uk. WHO tym samym studzi zapędy tych, którzy uważają, że w letnich miesiącach nie ma się co obawiać zakażenia koronawirusem.

d1wa8bx

Koronawirus. Pandemia jedną wielką falą

Dr Harris ostrzegła przed myśleniem w kategoriach fal wirusów. - To będzie jedna wielka fala, która będzie trochę się wznosić i opadać. Najlepszą rzeczą jest spłaszczenie jej i przekształcenie w coś, co będzie zanikać - dodała.

WHO ostrzegła kraje na całym świecie, by nie szykowały się na drugą falę koronawirusa, a skupiły na bieżącym działaniu, które może pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Koronawirus. Rośnie liczba zakażonych

Na całym świecie systematycznie przybywa zakażonych koronawirusem. Według aktualnych danych, jest już ponad 17 milionów przypadków zakażenia Zmarło blisko 666 tysięcy osób chorych na COVID-19. Najgorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach oraz Rosji.

d1wa8bx

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Radosław Fogiel: "Polska resortowa" to problem, który istnieje od zawsze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wa8bx

Podziel się opinią

Share
d1wa8bx
d1wa8bx
Więcej tematów