Trwa ładowanie...
d2aiaek

Koronawirus w Polsce. Obowiązkowa kwarantanna po powrocie z wakacji? Rząd nie podjął jeszcze decyzji

Jak podają media, rząd nie podjął do tej pory żadnych decyzji dotyczących obowiązkowej kwarantanny wobec osób, które wracają z wakacji z krajów, gdzie wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa.
Share
Koronawirus w Polsce. Rząd nie podjął jeszcze decyzji ws. obowiązkowej kwarantanny po powrocie z wakacji
Koronawirus w Polsce. Rząd nie podjął jeszcze decyzji ws. obowiązkowej kwarantanny po powrocie z wakacji Źródło: PAP
d2aiaek

O sprawie informuje RMF24. Piotr Müller, rzecznik rządu w rozmowie z portalem zapowiedział, że taka decyzja może zapaść na wniosek Ministerstwa Zdrowia lub Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Teoretycznie wniosek taki może pojawić się jeszcze przed posiedzeniem rady ministrów, która ma odbyć się we wtorek 28 lipca.

Jednak do tej pory taka propozycja nie padła. Oznacza to więc, że wobec osób, które na wypoczynek wybrały kraje, w których rośnie liczba zakażeń koronawirusem, po powrocie nie będą stosowane dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Koronawirus w Polsce. Robert Filsiak: Wakacje na południu Europy nie są dużo większym ryzykiem

Z kolei Robert Flisiak prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób przypomniał, że wakacyjne wyjazdy na południe Europy nie wiążą się z dużo większym ryzykiem zakażenia koronawirusem niż w kraju. - Wszędzie istnieje ryzyko. Ono obniża się tam, gdzie jest mniej ludzi - podkreślił.

d2aiaek

Zobacz też: Nowy ruch społeczny przy PO. "Nikogo na siłę nie zapraszamy"

Prezes Towarzystwa Epidemiologów przypomniał o konieczności unikania dużych hotelowisk, gdzie jest nagromadzenie turystów na małej przestrzeni. Dotyczy to zwłaszcza zamkniętych pomieszczeń. - Nie można jednoznacznie wskazać, że mały hotel w Bułgarii będzie bezpieczniejszy niż ogromny hotel w Polsce - dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

d2aiaek

Podziel się opinią

Share
d2aiaek
d2aiaek
Więcej tematów