Trwa ładowanie...
d4mxyg8

Koronawirus Hiszpania. 201 nowych ognisk koronawirusa. Większość miała początek na imprezach

Koronawirus Hiszpania. Sytuacja epidemiczna w Hiszpanii jest coraz gorsza. Wykryto tam 201 nowych ognisk koronawirusa. Z danych wynika, że większość z zakażeń miała miejsce na imprezach lub w klubach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus Hiszpania. 201 nowych ognisk koronawirusa
Koronawirus Hiszpania. 201 nowych ognisk koronawirusa (Wikimedia Commons)
d4mxyg8

Koronawirus Hiszpania. 201 ognisk koronawirusa

Według danych opublikowanych przez hiszpańskie ministerstwo zdrowia, najnowsze ogniska zakażeń w Hiszpanii pojawiły się głównie w klubach nocnych i na rodzinnych imprezach. Łącznie odnotowano 201 nowych ognisk koronawirusa na terytorium całego kraju. Minister zdrowia Salvador Illa potwierdził, że z tych ognisk stwierdzono do tej pory 2289 zakażeń, ale ta liczba może być jeszcze wyższa.

- Znaczny wzrost liczby zakażeń, których ogniska zlokalizowane są w klubach nocnych czy na spotkaniach rodzinnych szczególnie nas niepokoją. Takie zakażenia są trudniejsze do kontrolowania - dodała Maria Jose Sierra, szefowa centrum koordynacji sytuacji nagłych w ministerstwie zdrowia, którą cytuje dziennik "El Pais".

d4mxyg8

Koronawirus Hiszpania. Rośnie liczba zakażonych

Sytuacja epidemiczna w Hiszpanii jest coraz gorsza. W ciągu ostatnich tygodni liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła aż trzykrotnie. Miesiąc temu w Hiszpanii zniesiono stan zagrożenia epidemicznego, a w kraju od tego czasu przybyło ponad 18 tysięcy nowych chorych, u których wykryto COVID-19. Te dane nie napawają optymizmem.

- Ogniska pojawiają się w miejscach zamkniętych, gdzie jest dużo osób, większość z nich nie ma maseczek i nie przestrzega dystansu - dodała Maria Jose Sierra. Od początku epidemii w Hiszpanii zdiagnozowano 314 631 przypadków zakażenia koronawirusem. Nie żyje 28 426 osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Hiszpańskie władze obawiają się jeszcze większego wzrostu liczby chorych i dlatego zastanawiają się nad ponownym wprowadzeniem części obostrzeń oraz namawiają do tego, by przestrzegać obecnych zaleceń.

Zobacz też: Kiedy rekonstrukcja rządu? Jarosław Gowin zdradził termin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mxyg8

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4mxyg8

d4mxyg8
Więcej tematów