Trwa ładowanie...

Koronawirus Hiszpania. 201 nowych ognisk koronawirusa. Większość miała początek na imprezach

Koronawirus Hiszpania. Sytuacja epidemiczna w Hiszpanii jest coraz gorsza. Wykryto tam 201 nowych ognisk koronawirusa. Z danych wynika, że większość z zakażeń miała miejsce na imprezach lub w klubach.
Share
Koronawirus Hiszpania. 201 nowych ognisk koronawirusa
Koronawirus Hiszpania. 201 nowych ognisk koronawirusaŹródło: Wikimedia Commons
d4ib0iu

Koronawirus Hiszpania. 201 ognisk koronawirusa

Według danych opublikowanych przez hiszpańskie ministerstwo zdrowia, najnowsze ogniska zakażeń w Hiszpanii pojawiły się głównie w klubach nocnych i na rodzinnych imprezach. Łącznie odnotowano 201 nowych ognisk koronawirusa na terytorium całego kraju. Minister zdrowia Salvador Illa potwierdził, że z tych ognisk stwierdzono do tej pory 2289 zakażeń, ale ta liczba może być jeszcze wyższa.

- Znaczny wzrost liczby zakażeń, których ogniska zlokalizowane są w klubach nocnych czy na spotkaniach rodzinnych szczególnie nas niepokoją. Takie zakażenia są trudniejsze do kontrolowania - dodała Maria Jose Sierra, szefowa centrum koordynacji sytuacji nagłych w ministerstwie zdrowia, którą cytuje dziennik "El Pais".

d4ib0iu

Koronawirus Hiszpania. Rośnie liczba zakażonych

Sytuacja epidemiczna w Hiszpanii jest coraz gorsza. W ciągu ostatnich tygodni liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła aż trzykrotnie. Miesiąc temu w Hiszpanii zniesiono stan zagrożenia epidemicznego, a w kraju od tego czasu przybyło ponad 18 tysięcy nowych chorych, u których wykryto COVID-19. Te dane nie napawają optymizmem.

- Ogniska pojawiają się w miejscach zamkniętych, gdzie jest dużo osób, większość z nich nie ma maseczek i nie przestrzega dystansu - dodała Maria Jose Sierra. Od początku epidemii w Hiszpanii zdiagnozowano 314 631 przypadków zakażenia koronawirusem. Nie żyje 28 426 osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Hiszpańskie władze obawiają się jeszcze większego wzrostu liczby chorych i dlatego zastanawiają się nad ponownym wprowadzeniem części obostrzeń oraz namawiają do tego, by przestrzegać obecnych zaleceń.

Zobacz też: Kiedy rekonstrukcja rządu? Jarosław Gowin zdradził termin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ib0iu

Podziel się opinią

Share
d4ib0iu
d4ib0iu
Więcej tematów