Trwa ładowanie...

Kaczyński o 800 plus. Nagła konferencja prezesa PiS

Chcemy uchwalić ustawę o 800 plus i o darmowych lekach jeszcze w tej kadencji - zadeklarował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewnił, że trwają prace nad projektami zapowiedzianymi w trakcie ostatniej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław KaczyńskiJarosław KaczyńskiŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dvvw4ta
dvvw4ta

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej powiedział, że rząd "przystąpił w tej chwili" do realizacji rozwiązań zapowiedzianych podczas ostatniej konwencji PiS-u. Chodzi o zwiększenie świadczeń z programu 500 plus do 800 zł, umożliwienie darmowych przejazdów państwowymi autostradami, a także wprowadzenie bezpłatnych leków dla dzieci do 18. roku życia oraz osób po 65. roku życia.

- Mogę też powiedzieć, że trwają prace dotyczące leków tak, żeby przed zakończeniem kadencji, przynajmniej w wielkiej części, te sprawy zostały już uchwalone i wprowadzone w życie - mówił.

- Chcemy także, by ustawa o 800 plus była już 1 stycznia, w realistycznym terminie związanym z obecną sytuacją budżetową, ustawą, która od razu będzie mogła działać. Żebyśmy ją uchwalili jeszcze w tej kadencji - podkreślił lider PiS.

dvvw4ta

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Belka: obieramy kierunek na wyższą inflację. Były premier ostrzega przed pomysłem prezesa PiS

- Inne prace z tym związane, bo mamy różnego rodzaju wymogi, które odnoszą się do procesu legislacyjnego, w szczególności w tak ważnych sprawach, zostaną zachowane. To znaczy konsultacje społeczne, to wszystko, co jest potrzebne, gdy podejmujemy tego rodzaju sprawy ważne z punktu widzenia społecznego, ale mające też daleko idące skutki budżetowe - zaznaczył.

Gotowy projekt dot. darmowych autostrad

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z kolei podkreślał, że jego resort oraz Ministerstwo Finansów przygotowały "w szybkim tempie" projekt ustawy pozwalający zaniechać poboru opłat na autostradach zarządzanych przez państwo.

- Projekt został przekazany do KRPM, na posiedzeniu rządu w ubiegły wtorek został przyjęty, przekazany do Sejmu, tam został nadany numer druku. Projekt ustawy ma przyjęty tryb legislacyjny. Mam nadzieję, że na tym posiedzeniu Sejmu sprawy wartko się potoczą i zostanie przyjęty - mówił Adamczyk.

Minister wyraził także nadzieję, że "Senat zajmie się szybko tym projektem, nie będzie zwlekał". - Bo przecież Polacy na tę decyzję czekają niecierpliwie i z nadzieją - mówił.

Czytaj więcej:

dvvw4ta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvvw4ta
Więcej tematów