Trwa ładowanie...
d315slh

Kaczyński bezkonkurencyjny w sondażu. Prezes PiS ma największy wpływ na kluczowe decyzje w Polsce

62 proc. polaków uważa, że największy wpływ na losy kraju ma prezes PiS. Na drugim miejscu jest prezydent Andrzej Duda, a na trzecim premier Mateusz Morawiecki. Takie są wyniki badania Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński zdecydowanie wygrał z Dudą
Jarosław Kaczyński zdecydowanie wygrał z Dudą (East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
d315slh

"Kto ma obecnie największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie?" - takie pytanie usłyszeli ankietowani. Wyniki są powalające. 62 proc. osób wskazało bowiem na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu znalazł się prezydent. Ale Andrzeja Dudę od prezesa PiS dzieli przepaść.

Bo głos na prezydenta oddało tylko 13 procent respondentów. Na podium znalazł się także premier Mateusz Morawiecki. Uzyskał wynik na poziomie 8 procent.

d315slh

Zaledwie po 1 proc. badanych wskazało na szefa MON Antoniego Macierewicza oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

PiS z 50 proc. poparciem? Zobacz wideo

Z kolei dla 8 proc. badanych "żadna z tych osób" nie ma decydującego wpływu na decyzję podejmowane w państwie.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w daniach 21-22 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1000 osób.

d315slh

Podziel się opinią

Share
d315slh
d315slh