Trwa ładowanie...
d25a2ia

Jasna deklaracja Jerzego Owsiaka ws. Frasyniuka

Nie milknie zamieszanie wokół byłego działacza opozycji Władysława Frasyniuka, który podczas ostatniej kontrmanifestacji do obchodów miesięcznicy smoleńskiej został przez policję siłą wyniesiony z Krakowskiego Przedmieścia. Poparcie dla Frasyniuka deklarują publicznie kolejne osoby. Do dyskusji włączył się szef WOŚP Jerzy Owsiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Frasyniuk
Władysław Frasyniuk (Agencja Gazeta)
d25a2ia

W sprawie udziału w proteście na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej Frasyniuk był we wtorek przesłuchiwany na komisariacie policji w podwrocławskiej Długołęce. Po zajściach wobec legendarnego opozycjonisty pojawił się zarzut "naruszenia nietyklaności cielesnej funkcjonariusza", za co grozi do 3 latach więzienia.

Na Frasyniuka przed komendą czekało kilkadziesiąt osób, które chciały wyrazić poparcie dla legendy "Solidarności". Wśród nich był m.in. były lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

Wcześniej wsparcie dla Frasyniuka zadeklarował m.in. Lech Wałęsa, który ma wziąć udział w kolejnej kontrmanifestacji 10 lipca.

d25a2ia

"Mój bohater"

Teraz do grona otwarcie popierających Frasyniuka dołączył szef WOŚP Jerzy Owsiak, który na Facebooku napisał: "Jak się po świecie podróżuje to człowiek się napatrzy i nagada. Coraz mniej dziwów i zapatrzenia - okazuje się, że wszystko, czego tak zazdrościliśmy innym, mamy u siebie! Ale kiedy schodzimy na gadułę o naszych ostatnich bojach, bohaterach, to każdy z wypiekami i emocjami opowiada o swoich. Okazuje się, że w rozmowie każdy 'Kowalski' z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy Niemiec, ma takiego pod ręką".

"Pyszne i przyjacielskie rozmowy - a ja opowiadam o historii jak z filmu. Z kasą Solidarności wyrwanej ubecji sprzed nosa i kilku gościach odważnych i oddanych sprawie - tak! Po trzykroć TAK! Moim bohaterem jest Władysław Frasyniuk! To tyle w tej sprawie" - obwieścił.

I zamieścił zdjęcie:

Gorąca dyskusja

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. "Brawa dla ludzi, którzy potrafią publicznie manifestować swoje poglądy (...) Szacunek dla pana Owsiaka" - piszą jedni. Inni twierdzą, że to, iż Owsiak coraz częściej wypowiada się w kwestiach politycznych, zaszkodzi WOŚP.

d25a2ia

Rozpętała się dyskusja na temat samego Frasyniuka. "Zachowuje się jak gwiazdor celebryta" - wytykają jedni. "Diabli mnie biorą (...) Ludzie, zapoznajcie się z historią! To bohater" - ripostują inni.

I przypominają film naszego autorstwa:

A co wy sądzicie o Frasyniuku?

* Przeczytaj również: Stanowcza deklaracja płk Adama Mazguły ws. Frasyniuka*

d25a2ia

Podziel się opinią

Share
d25a2ia
d25a2ia
Więcej tematów