Trwa ładowanie...

Jan Szyszko i jego rodzina. Były minister środowiska osierocił dwie córki

Jan Szyszko zmarł w środę 9 października. Osierocił dwie córki, które za życia zaraził pasją do środowiska. Jedna z nich związana była z Ligą Ochrony Przyrody, a w 2017 roku została myśliwym. Żona Jana Szyszki to była radna z ramienia PiS.

Share
Jan Szyszko i jego rodzina. Były minister środowiska osierocił dwie córkiŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d225oev

Jan Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 1997-99, 2005-2007 i 2015-2018 był ministrem środowiska. Pasją do przyrody i polityki zaraził również swoją rodzinę.

Żona Jana Szyszki z zawodu jest nauczycielką. W 2010 roku postanowiła wystartować w wyborach samorządowych. Krystyna Szyszko została wtedy radną dzielnicy Wesoła z list PiS. W 2014 skutecznie ubiegała się o reelekcję. Została przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska oraz członkiem Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Sukcesu wyborczego nie powtórzyła w 2018 roku, kiedy to nie udało jej się zostać radną na trzecią kadencję.

Jan Szyszko osierocił dwie córki. Katarzyna Szyszko-Podgórska była związana z Ligą Ochrony przyrody, a w 2017 roku została adiunktem w Instytucie Ochrony Środowiska, którym w tym czasie zarządzał jej ojciec. W tym samym roku Katarzyna Szyszko-Podgórska została myśliwym, a ślubowanie osobiście odebrał Jan Szyszko.

d225oev

Druga córka Szyszki również związała się z instytucją zajmującą się kwestiami środowiskowymi. Od 2001 roku pracuje w Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trakcie poprzednich rządów PiS pełniła funkcję wicedyrektora jednego z departamentów.

Jan Szyszko nie żyje. Politycy żegnają byłego ministra

Informację o śmierci Jana Szyszko za pośrednictwem Twittera przekazał prezydent Andrzej Duda. - Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP – czytamy we wpisie prezydenta.

W imieniu Platformy Obywatelskiej kondolencje rodzinie Jana Szyszki złożył Grzegorz Schetyna - Składamy kondolencje rodzinie i bliskim ministra prof. Jana Szyszko. Platforma Obywatelska – pisał na Twitterze lider PO.

O śmierci Szyszki podczas wystąpienia wspomniała również Małgorzata Kidawa-Błońska - W trasie po Polsce zaskoczyła nas smutna wiadomość o śmierci ministra Jana Szyszko. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim.

d225oev

- Z wielkim żalem przyjęłam wiadomość o nagłej śmierci Pana prof. Jana Szyszki. Był człowiekiem, który zasłużył się Polsce, jako poseł i minister, ale przede wszystkim człowiek wielkiego serca i dużej wrażliwości. Kochał przyrodę i troszczył się o nią. Cześć jego pamięci - napisała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

- Zmarł prof. Jan Szyszko. Był Ministrem Środowiska w moim rządzie. Człowiek zasad i wartości. Całym sercem ukochał Polskę. Wielki pasjonat przyrody. Cześć Jego Pamięci! – pisała na Twitterze Beata Szydło.

d225oev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d225oev
d225oev
Więcej tematów