Trwa ładowanie...
ycipk-2sruho

Żona ministra Jana Szyszki ujawniła swój majątek. Jest też słynna stodoła

Wirtualna Polska dotarła do oświadczenia majątkowego Krystyny Szyszko, żony byłego ministra środowiska w rządzie PiS. Słynna stodoła w Tucznie została wyceniona na 300 tys. zł. Jest też wysokość emerytury i spore oszczędności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Szyszko z żoną Krystyną podczas konferencji w Toruniu
Jan Szyszko z żoną Krystyną podczas konferencji w Toruniu (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
ycipk-2sruho

Mało kto wie, ale Krystyna Szyszko – żona kontrowersyjnego polityka, jest warszawską radną dzielnicy Wesoła. W radzie zasiada od 2010 roku. Dostała się z list PiS. Z zawodu jest nauczycielką, w przeszłości była dyrektorką Szkoły Podstawowej w Międzylesiu.

portalsamorzadowy.pl
Podziel się

W obecnej kadencji jest przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska oraz członkiem Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Jak wynika z jej interpelacji, interesowała się wynagrodzeniami pracowników administracji w placówkach oświatowych, a także wycinką drzew na terenie dzielnicy.

ycipk-2sruho

Jako radna Szyszko musi co roku publikować swoje oświadczenie majątkowe. Z dokumentu za ubiegły rok wynika, że za pracę w samorządzie dostała 23,5 tys. zł. Z kolei tytułem emerytury – 41 tys. zł (3,4 tys. zł miesięcznie). Jej mąż, Jan Szyszko, w zeszłym roku otrzymał 86,3 tys. zł emerytury. Były minister środowiska w rządzie PiS miesięcznie dostaje więc z ZUS ok. 7,2 tys. zł.

Zobacz także: Ksiądz z Lasów Państwowych ucieka przed reporterem WP. „Trochę jestem rozczarowany”

Z racji tego, że były minister środowiska i jego żona nie mają rozdzielności majątkowej, ich stan posiadania jest taki sam. Jednak to, na co warto najbardziej zwrócić uwagę, to słynna stodoła znajdująca się w Tucznie. Nazwa stodoła zresztą jest zresztą bardzo myląca, bowiem w rzeczywistości jest to 300- metrowa, murowana, zabytkowa dacza na atrakcyjnej działce niedaleko jeziora. Jak ujawnił „Newsweek”, według specjalistów taka nieruchomość warta była co najmniej pół miliona złotych.

ycipk-2sruho

Żona wyceniała, minister już nie

Przez lata polityk nie wpisywał jej wartości do oświadczenia majątkowego. Jego zdaniem, skoro nie ubezpieczał stodoły, to nie musiał też podawać jej wartości.
- O ile byłaby wartość ubezpieczeniowa, to taka wartość byłaby podana w moim oświadczeniu poselskim. Nie ma tego ubezpieczonego, w związku z tym nie ma wartości – tłumaczył. Stodołę wyceniała za to od początku jego żona Krystyna. Według niej była warta 300 tys. zł. Tyle samo, dopiero w oświadczeniu majątkowym za 2017 rok wpisał Jan Szyszko.

Przypomnijmy, że sprawa trafiła nawet do warszawskiej prokuratury. Ta odmówiła jednak wszczęcia śledztwa. Jej zdaniem, „brak deklaracji wartości nieruchomości lub wpisanie wartości w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako szczególna nieprawidłowość”.

Według oświadczenia majątkowego radnej Krystyny Szyszko, razem z ministrem posiadają oszczędności w wysokości 285 tys. zł, a także 53 tys. euro. Dodatkowo dom warty 350 tys. zł. Wspólnie posiadają też osiem działek, których łączna powierzchnia wynosi ponad 168 hektarów.

ycipk-2sruho

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2sruho

ycipk-2sruho
ycipk-2sruho
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów