Trwa ładowanie...
d25u72j

Grzybobranie trwa. Ten grzyb zagiął konkurencję

Zastanawiacie się, jak wygląda grzybobranie marzeń? Grzyb, na którego pani Mariola natrafiła w lesie, zdecydowanie można nazwać "białym krukiem" wśród leśnych trofeów. Gdy tylko zobaczyliśmy tego giganta, prawie pospadaliśmy z krzeseł. To zdecydowanie dowód na to, że czas chodzenia na grzyby, pomimo pogarszającej się pogody, jeszcze się nie skończył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzybobranie zmierza ku końcowi? Grzyby naszych czytelników wciąż zaskakują!
Grzybobranie zmierza ku końcowi? Grzyby naszych czytelników wciąż zaskakują! (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Mariola)
d25u72j

Mimo, że ostatni weekend października zapowiada się słonecznie, nie będzie to upalna jesień, do której przywykliśmy przez kilkanaście ostatnich dni.

Grzybobranie 2019. Co z pogodą?

W sobotę i niedzielę możemy spodziewać się także sporadycznych opadów deszczu. Do ochłodzenia dojdzie na północy kraju, z kolei w centrum i na południu będzie można cieszyć się promieniami słońca.

d25u72j

Co to oznacza dla grzybiarzy? A no tyle, że ochłodzenie, które pojawiło się na horyzoncie może skutecznie zakończyć i tak trwający wyjątkowo długo sezon na grzybobranie.

AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY SPRAWDZISZ TUTAJ

Zobacz także: Szybowiec w polu. Syn sołtysa wymłócił drogę dla służb

Grzybobranie 2019. Lawina ruszyła

Ostatnie tygodnie i setki Waszych zdjęć przekonały nas, że nawet mimo takich przeciwności losu, jesteście w stanie wyłowić z lasu to co najlepsze, czyli grzyby.

d25u72j

Do redakcji Dziejesię wpłynęła kolejna porcja Waszych leśnych trofeów. Stawkę o tytuł "łowcy grzybów" znacząco podbił pan Konrad, który w lasach na Dolnym Śląsku znalazł prawdziwka, którego waga wyniosła ponad sześć kilogramów.

    zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: konrad)

Grzybobranie. Idziecie na rekord

Wielu naszych czytelników zaczęło wysyłać grzyby podobnych rozmiarów. Wśród nich była pani Mariola, która na grzybobranie wybrała się w okolice Woli Uhruskiej. Jak widać, w województwie lubelskim można napotkać jeszcze całkiem dorodne okazy.

    zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Mariola)

Na sporych rozmiarów prawdziwki natknęła się także pani Milena. Grzyb na przesłanym zdjęciu wygląda zdumiewająco. Jak dodaje czytelniczka: "lasy w okolicy Bydgoszczy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa".

    zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Milena)
d25u72j

Na bogate zbiory grzybów natknęli się także panowie Jan oraz Piotr. Ten pierwszy na grzybobranie wybrał się w okolice Błonia na Mazowszu, z kolei pan Piotr swoje grzyby zebrał w okolicach Frysztaka na Podkarpaciu.

Grzybobranie u obu panów można uznać za udane. Na przesłanych zdjęcia widzimy pełny koszyk z dosyć sporymi grzybami, z kolei u drugiego z naszych czytelników ograniczyły się do do pojedynczego grzyba, którego kapelusz osiągnął średnicę... 30 centymetrów! Pan Piotr mógłby spokojnie stanąć w szranki z naszymi najsprawniejszymi grzybiarzami.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Grzybobranie. "Grzyby są, ale jest ich coraz mniej"

Ale przecież nie tylko wielkość się liczy, ale i ilość. Pod tym względem pani Beata ze Świebodzic na Dolnym Śląsku, pokonała wszystkich naszych czytelników.

d25u72j

- Borowiki, prawdziwki, maślaki. Grzyby są, ale jest ich coraz mniej. Widać, że idzie ochłodzenie. Mimo tego, ostatnie grzybobranie wyszło całkiem nieźle - podkreśla zadowolona czytelniczka Wirtualnej Polski. Zdjęcia jej leśnych trofeów robią wrażenie. Nasza internautka spokojnie zapełniła trzy kosze.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Grzybobranie. Nasi grzybiarze nawet w Ameryce

Wasze grzybne zbiory przywędrowały do nas także z Ameryki. - Skoro mowa o grzybach również się pochwalę ale grzybobraniem w górach w stanie Colorado w USA - pisze Monika.

d25u72j

Jak dodała nasza czytelniczka, na co dzień z mężem mieszkają w Chicago. - W sezonie grzybowym zawsze jednak wybieramy się do Colorado. Tam co roku czekają na nas piękne okazy - podkreśla.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Grzybobranie. Wasze zdjęcia

Waszych zdjęć jest oczywiście o wiele wiele więcej. Nie wszystkie możemy opisać, więc poniżej zamieszczamy zbiorczą galerię wszystkich pozostałych okazów.* Przypominamy, zbliża się ochłodzenie, więc czym prędzej ruszajcie do lasów by nacieszyć się, być może ostatnimi, zbiorami grzybów w tym sezonie.*

Źródło: dziejesie.wp.pl

Byliście ostatnio na grzybach i chcecie pochwalić się zbiorami z grzybobrania? Piszcie śmiało na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia oraz nagrania!

d25u72j

Podziel się opinią

Share
d25u72j
d25u72j