Trwa ładowanie...
d10blkz

Grzybobranie na całego. Grzyb z Dolnego Śląska rozgromił konkurencję

Grzyby, które znajdujecie w trakcie grzybobrania, przechodzą ludzkie pojęcie. W Twardogórze na Dolnym Śląsku Konrad znalazł prawdziwka, którego waga przekraczała sześć kilogramów! Zdjęcie trofeum przesłał do redakcji Dziejesię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tego grzybobrania Konrad nie zapomni. Znalazł olbrzymiego prawdziwka
Tego grzybobrania Konrad nie zapomni. Znalazł olbrzymiego prawdziwka (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: konrad)
d10blkz

Na swoją zdobycz Konrad natknął się w trakcie niedzielnego grzybobrania.

Grzybobranie. "Mam sekretne miejsce"

- Byłem sam. Wybrałem się na grzyby jak co weekend. Mam takie jedno sekretne miejsce w Twardogórze. Jest to las bukowy - relacjonował w rozmowie z redakcją Dziejesię.

d10blkz

Jak dodał mężczyzna, prawdziwek-gigant był dobrze schowany. - Na pierwszy rzut oka ciężko było go dostrzec. Grzyb znajdował się pod stertą liści. Dopiero potem zrozumiałem z czym mam do czynienia. Ważył ponad sześć kilogramów - tłumaczył Konrad.

Zobacz także: Szybowiec w polu. Syn sołtysa wymłócił drogę dla służb

Na jednym z przesłanych zdjęć, widać jak kapelusz prawdziwka zlewa się z otaczającymi go liśćmi. Z kolei na innym zdjęciu możemy zobaczyć prawdziwe rozmiary zerwanego grzyba. Jest wielkości głowy naszego czytelnika!

Źródło: dziejesie.wp.pl
d10blkz

Rekordowe grzybobranie. Takich grzybów jest więcej

Nie jest to pierwsze takie grzybobranie, chociaż prawdziwek znaleziony przez Konrada na głowę bije pozostałe grzyby naszych czytelników. W weekend pisaliśmy między innymi o prawdziwkach, które wpadły w ręce pani Ani.

- Giganty znalezione dwa kroki od domu.Ten największy waży prawie półtora kilograma. Średnica jego kapelusz wyniosła aż 30 centymetrów! - chwaliła się wtedy nasza internautka.

    zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Ania)

Grzybobranie. Co radzi Konrad?

Czy aby znaleźć takiego grzyba potrzebne jest wieloletnie doświadczenie? A może wystarczy dobre oko? Jak twierdzi Konrad, bez szczęścia się nie obędzie. - Ja zbieraniem grzybów zajmuję się od pięciu lat. Mimo takiego stażu, to największy okaz jaki udało mi się kiedykolwiek zebrać - podkreśla.

Pytany o to, na co poleca zwracać uwagę mniej doświadczonym grzybiarzom odpowiada prosto. - Trzeba patrzeć pod liście - śmieje się serdecznie kończąc rozmowę.

Wy również możecie pochwalić się swoimi zbiorami? Na zdjęcia i nagrania z Waszego grzybobrania czekamy na dziejesie.wp.pl!

d10blkz

Podziel się opinią

Share
d10blkz
d10blkz
Więcej tematów