Trwa ładowanie...

Eksplozja w Bejrucie. Zakon Maltański Polska apeluje o pomoc dla Libanu

Zakon Maltański Polska apeluje o pomoc dla Libanu. - Apeluję do Państwa wrażliwości i proszę o wpłaty, które bezzwłocznie będą przekazane na rzecz wspierania tych, którzy obecnie w Libanie najbardziej pomocy potrzebują - mówi Jerzy Baehr prezydent ZPKM.

Eksplozja w Bejrucie. Związek Polskich Kawalerów Maltańskich apeluje o pomoc LibiaEksplozja w Bejrucie. Związek Polskich Kawalerów Maltańskich apeluje o pomoc LibiaŹródło: PAP
d3mro58

"Katastrofa w Bejrucie, spowodowana wybuchem środków chemicznych, pochłonęła około 150 ofiar, a do przepełnionych szpitali trafiło ponad 5 tysięcy rannych, 300 tysięcy osób straciło dach nad głową" - podkreśla w komunikacie prasowym Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, który działa na miejscu, aby pomóc poszkodowanym w wybuchu.

Przypominamy: Do potężnego wybuchu w Bejrucie doszło w magazynach portowych w pobliżu centrum stolicy Libanu. Tam przechowywana była saletra amonowa, która miała być magazynowana bez niezbędnych zabezpieczeń.

Infrastruktura portowa, która jest kluczowa dla importu żywności potrzebnej w 6 milionowym kraju, zosta zniszczona.

d3mro58

"Bądźmy solidarni z Libanem"

- Liban, od dziesiątek lat targany wojną domową, który ostatni o przyjął 1,5 mln uchodźców z Syrii, boryka się z ogromnymi problemami ekonomicznymi dzisiaj zagrożony jest kryzysem humanitarnym - pisze Zakon Maltański. I apeluje o pomoc dla Libanu.

- Zakon Maltański jest obecny na miejscu poprzez struktury międzynarodowe i Narodowy Związek w Libanie , którego Prezydenta Marwana Sehnaoui znam osobiście. Jestem pewien, że pomoc przekazana tą drogą, będzie wykorzystana w precyzyjny i najbardziej efektywny sposób . Apeluję do Państwa wrażliwości i proszę o wpłaty, które bezzwłocznie będą przekazane na rzecz wspierania tych, którzy obecnie w Libanie najbardziej pomocy potrzebują - mówi Jerzy Baehr prezydent ZPKM.

ZPKM prosi o dokonywanie wpłat

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie "Pomoc Maltańska". Fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Adres: 00 730 Warszawa, ul. Jazgarzewska 17, lok. 54. Nr KRS: 0000174988.

Nr rachunku bankowego: PKO BP S.A. 10 1020 1156 0000 7402 0100 6212 (z zagranicy dodajemy z przodu PL, Swift: BPKOPLPW), tytuł przelewu: darowizna LIBAN.

"Za wszelką okazaną pomoc z góry dziękujemy" - mówi Jerzy Baehr.

d3mro58

Użytkownicy WP nie raz już pokazali że nie są obojętni na krzywdę ludzi w państwach nawet po drugiej stronie globu.

To dzięki zbiórce na WP udało się w 2016 odbudować wiejską szkołę w Nepalu po bardzo silnych trzęsieniach ziemi i teraz uszkodzenie portu w Bejrucie to olbrzymi cios dla Libanu który wymaga naszego wsparcia.

Nepal: odbudowa szkół. PAH i WP: #logujemysiedlanepalu

Ocenia się, że w porcie w Bejrucie składowano przez długie lata około 2750 ton groźnej substancji, bez zwracania uwagi na przepisy bezpieczeństwa. W ramach śledztwa aresztowano 16 osób. Libański rząd ogłosił stan wyjątkowy dla miasta Bejrut, który ma trwać dwa tygodnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mro58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mro58
Więcej tematów