Trwa ładowanie...

Bronią słów Zybertowicza. "Zdrajcy i zaprzańcy" w liście poparcia

List otwarty z poparciem dla prof. Andrzeja Zybertowicza podpisały 74 osoby. Doradca prezydenta powiedział, że podczas obrad Okrągłego Stołu "komuniści podzielili się władzą z własnymi agentami".
Share
Prof. Andrzej Zybertowicz
Prof. Andrzej ZybertowiczŹródło: East News, Fot: Witold Rozbicki/REPORTER
d2xovis

Chodzi o słowa prof. Zybertowicza, które padły 5 lutego podczas debaty oksfordzkiej. Doradca Andrzej Dudy powiedział wtedy, przytaczając opinię Andrzeja Gwiazdy sprzed lat, że "w 1989 r. komuniści podzielili się władzą z własnymi agentami". Część uczestników Okrągłego Stołu poczuła się urażona i wysłała do prezydenckiego ministra wezwanie przedsądowe do przeprosin.

To właśnie w reakcji na grożenie procesem, swój list w obronie Zybertowicza wystosowały teraz 74 osoby - byli internowani i represjonowani w PRL. To m.in. Kornel Morawiecki, Andrzej Szkaradek i Adam Słomka.

d2xovis

"Zdrajcy i zaprzańcy"

W liście stwierdzają, że "żyją w Polsce i na świecie Jej obywatele, którzy dobrze pamiętają tamte czasy ale także są przytomni czasom obecnym i nie mają zastrzeżeń co do prawdziwości wypowiedzi Pana Profesora".

"Stoimy na stanowisku, że przeprosiny należą się od zdrajców i zaprzańców Panu Profesorowi - od tych, którzy współpracowali ze służbami PRL, a brali udział w pracach przy Okrągłym Stole" - stwierdzają autorzy listu.

d2xovis

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bon-moty Morawieckiego. Ryszard Czarnecki tłumaczy

d2xovis

Podziel się opinią

Share
d2xovis
d2xovis
Więcej tematów