Trwa ładowanie...
weterani

Apel do kandydatów na prezydenta. Weterani reagują na incydent w Pucku

Wciąż słychać echa poniedziałkowych wydarzeń w Pucku. Grupa protestujących zakłóciła wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. Do sprawy odnoszą się też przedstawiciele środowisk kombatanckich. Wystosowali apel do tych, którzy wystartują w wyborach prezydenckich 2020.

Share
Apel do kandydatów na prezydenta. Weterani reagują na incydent w Pucku
Źródło: East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter
d1wtmtz

Przedstawiciele środowisk kombatanckich skierowali apel do kandydatów na urząd Prezydenta RP. To pokłosie wydarzeń, które miały miejsce podczas uroczystości państwowych w Pucku 10 lutego 2020 r..

Jak piszą weterani, "są oburzeni zajściem podczas obchodów stulecia zaślubin Polski z Bałtykiem". Ocenili, że uroczystości i wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy zostały "w sposób haniebny zakłócone". "Czujemy się w obowiązku zaapelować, by takie sytuacji nigdy więcej się nie powtórzyły" - zaznaczają przedstawiciele środowisk kombatanckich.

d1wtmtz

Swój apel kierują do tych, którzy będą starać się o urząd prezydenta, "by wyraźnie potępili tego typu zachowania oraz zaapelowali do swoich zwolenników, by nie czynili z uroczystości patriotycznych 'politycznego targowiska'".

Zobacz też: Borys Budka o wystąpieniu Beaty Szydło. "Znów okłamuje PE"

Co się stało w Pucku?

Przypomnijmy, że w poniedziałek Duda wziął udział w obchodach 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku. Podczas wygłaszania mowy prezydent Polski został wygwizdany przez grupę osób z tłumu zgromadzonego przed sceną. Skandowano m.in. hasła "marionetka i "będziesz siedział".

PiS był przekonany, że nie stoją za tym przypadkowe osoby. Ustalił, że grupa przyjechała z Warszawy i są to członkowie Lotnej Brygady Opozycji, znanej z innych akcji - np. kartonowego czołu na pl. Piłsudskiego.

Politycy PiS nie ograniczają się tylko do ustnej krytyki działań tych osób i opozycji. Wicerzecznik ugrupowania Radosław Fogiel zapowiedział utworzenie przy sztabie Dudy komórki ds. walki z fake newsami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wtmtz

Podziel się opinią

Share
d1wtmtz
d1wtmtz
Więcej tematów