Trwa ładowanie...

Uroczystości w Pucku. Andrzej Duda wygwizdany: "Będziesz siedział"

Andrzej Duda wziął udział w obchodach 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku. Podczas wygłaszania mowy prezydent Polski został wygwizdany przez grupę osób z tłumu zgromadzonego pod sceną. Skandowano m.in. hasła "marionetka i "będziesz siedział".

Share
Uroczystości w Pucku. Andrzej Duda wygwizdany: "Będziesz siedział"
Źródło: PAP, fot: PAP
dj93yoa

Trwają obchody kolejnej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Do historycznych wydarzeń doszło dokładnie 100 lat temu. 10 lutego 1920 roku w Pucku generał Józef Haller, dowódca Frontu Pomorskiego uczcił włączenie Pomorza w granice odrodzonej po 123 latach zaborów Polski.

W uroczystościach wziął udział Andrzej Duda

Prezydent Polski przed kościołem pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odsłonił tablicę upamiętniającą setną rocznicę zaślubin. Duda wygłosił także przemówienie, podczas którego podsumował, jak istotne dla historii Polski było przyłączenie Pomorza do terytorium kraju.

- Tamto wydarzenie w czasach odbudowy kraju, było jednym z najważniejszych. Polska wróciła nad Bałtyk i możliwy był rozwój. Morza i oceany świata stały się dla nas otwarte. To był bardzo ważny czas, który nie byłby możliwy, gdyby nie wasi ojcowie i dziadkowie, gdyby nie Kaszubi – stwierdził Andrzej Duda.

dj93yoa

Zobacz także: Andrzej Duda "zje" Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyborach? "Nie wiem, jakby to wyglądało"

Publiczność wygwizdała prezydenta

W czasie wystąpienia Andrzeja Dudy można było usłyszeć wiele cierpkich słów w kierunku urzędującego prezydenta. Niektórzy z tłumu wykrzykiwali takie hasła jak "marionetka", "Trybunał Stanu", "republika banasiowa".

-Chce pokłonić się Pomorzu, Kaszubom, ludziom tej ziemi, pokoleniom i grobom tych, którzy o Polskę i polskość tutaj walczyli - mówił podczas przemówienia prezydent.

Poza grupą osób próbujących zagłuszyć wystąpienie Andrzeja Dudy, wśród zgromadzonego tłumu znajdowali się także ludzie, którzy po zakończeniu przemówienia dziękowali prezydentowi za wygłoszone słowa. Film opublikowała Kancelaria Prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dj93yoa

Podziel się opinią

Share
dj93yoa
dj93yoa
Więcej tematów