Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Prezydent Andrzej Duda odpowiada sędziemu. Ten ripostuje na Twitterze

"Nigdy żaden polityk, czy to będzie Andrzej Duda, czy Zbigniew Ziobro albo Borys Budka, nie będzie miał wpływu na to, jak orzekam" - napisał na Twitterze sędzia Paweł Strumiński. Wpis skomentował główny zainteresowany - prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER | DS)
dyc6r6w

"Możecie robić rożne ruchy, by ograniczyć moją niezawisłość, ale ona jest we mnie i możecie być pewni, że jak wejdziecie do mego gabinetu to każę Wam wyjść, jak każdemu" - dodał we wpisie sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach Paweł Strumiński.

"Brawo Panie Sędzio! Taką właśnie postawę powinien prezentować Sędzia. Z dala od polityków i polityki, ale też nie ulegać wewnątrzsądowym służbowym i towarzyskim koteriom" - skomentował post prezydent Andrzej Duda.

Twitter
Podziel się

"Może Pan być pewien,że dla mnie najważniejsze jest sprawiedliwość i prawo. Nie interesuje mnie kto jest z prawej, lewej strony. Ale nie pozwolę, by władza wykonawcza ingerowała w sądowniczą" - odpowiedział Dudzie członek Stowarzyszenia "Iustitia".

dyc6r6w

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Przypomnijmy, że spór o wymiar sprawiedliwości wybuchł ponownie po podpisaniu przez prezydenta ustawy dyscyplinującej sędziów. Nowe prawo wprowadza zmiany w obsadzie osobowej kolegiów sądów oraz zmian w wyborze pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

Ustawa wprowadza również odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów m.in. za kwestionowanie istnienia stosunku służbowego innego sędziego lub skuteczności jego powołania.

dyc6r6w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów