Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda odpowiada sędziemu. Ten ripostuje na Twitterze

"Nigdy żaden polityk, czy to będzie Andrzej Duda, czy Zbigniew Ziobro albo Borys Budka, nie będzie miał wpływu na to, jak orzekam" - napisał na Twitterze sędzia Paweł Strumiński. Wpis skomentował główny zainteresowany - prezydent.

Share
Prezydent Andrzej Duda odpowiada sędziemu. Ten ripostuje na Twitterze
Źródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER | DS
deozfhp

"Możecie robić rożne ruchy, by ograniczyć moją niezawisłość, ale ona jest we mnie i możecie być pewni, że jak wejdziecie do mego gabinetu to każę Wam wyjść, jak każdemu" - dodał we wpisie sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach Paweł Strumiński.

"Brawo Panie Sędzio! Taką właśnie postawę powinien prezentować Sędzia. Z dala od polityków i polityki, ale też nie ulegać wewnątrzsądowym służbowym i towarzyskim koteriom" - skomentował post prezydent Andrzej Duda.

Twitter
Źródło: Twitter

"Może Pan być pewien,że dla mnie najważniejsze jest sprawiedliwość i prawo. Nie interesuje mnie kto jest z prawej, lewej strony. Ale nie pozwolę, by władza wykonawcza ingerowała w sądowniczą" - odpowiedział Dudzie członek Stowarzyszenia "Iustitia".

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Przypomnijmy, że spór o wymiar sprawiedliwości wybuchł ponownie po podpisaniu przez prezydenta ustawy dyscyplinującej sędziów. Nowe prawo wprowadza zmiany w obsadzie osobowej kolegiów sądów oraz zmian w wyborze pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

deozfhp

Ustawa wprowadza również odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów m.in. za kwestionowanie istnienia stosunku służbowego innego sędziego lub skuteczności jego powołania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

deozfhp

Podziel się opinią

Share
deozfhp
deozfhp
Więcej tematów