Trwa ładowanie...

Afganistan. Talibowie porwali 27 aktywistów przed marszem pokojowym

Talibowie porwali 27 uczestników pokojowego marszu w Afganistanie - informują lokalne władze. Do napadu rebeliantów doszło w prowincji Farah na zachodzie kraju.
Share
Afganistan. Talibowie porwali 27 aktywistów przed marszem pokojowym (zdj. ilustracyjne)
Afganistan. Talibowie porwali 27 aktywistów przed marszem pokojowym (zdj. ilustracyjne)Źródło: iStock.com, Fot: BetulOzenc
d4bdl14

Porwani aktywiści należeli do Ludowego Ruchu na rzecz Pokoju (PPM). 27 z nich zostało porwanych w Boże Narodzenie w miejscowości Bala Buluk. Jechali na na marsz pokojowy z sąsiedniej prowincji Herat.

Dadullah Kani, członek lokalnych władz potwierdził, że aktywistów porwali talibowie. Miejscowa policja ruszyła w pościg za rebeliantami. Ich przywódcy nie skomentowali incydentu.

Afganistan. Talibowie porwali 27 aktywistów przed marszem pokojowym

Wiadomo, że Taliban sprzeciwia się pokojowemu przesłaniu aktywistów. Jeżdżą oni po kraju i namawiają skonfliktowane strony do kompromisu: afgańskie siły rządowe i talibów. PPM podkreśla, że to już czwarty incydent w ostatnich miesiącach, kiedy aktywiści zostali zaatakowani przez islamskich bojowników.

d4bdl14

Zobacz też: Buddyjski Afganistan. Historia, którą talibowie chcieli wymazać

W czerwcu talibowie porwali 25 osób. Uwolnili je kilka dni później. Talibowie kontrolują większą część kraju, niż w latach 1996-2001, kiedy oficjalnie rządzili krajem. Od 2001 roku, po amerykańskiej interwencji wojskowej, władzę w Kabulu sprawują politycy zależni od USA.

Czytaj też: Polscy żołnierze nie wrócą na święta? Wylot z Afganistanu pod znakiem zapytania
Afganistan: Samochód eksplodował w pobliżu ambasady USA

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bdl14

Podziel się opinią

Share
d4bdl14
d4bdl14
Więcej tematów