Trwa ładowanie...
d4axiw9

Afera wokół tablic dla Kaczyńskich. Wymowny wpis Frasyniuka

"31 sierpnia to dobry dzień, żeby powiedzieć tym wszystkim, którzy przebywali, pocałujcie nas w d..ę" - tak w wymowny sposób Władysław Frasyniuk skomentował obchody 38. rocznicy Porozumień Sierpniowych. Były działacz opozycyjny zwrócił się również do Lecha Wałęsy.
Share
Frasyniuk opublikował wymowny wpis na Twitterze
Frasyniuk opublikował wymowny wpis na TwitterzeŹródło: Forum
d4axiw9

Mija 38 lat od podpisania w sali BHP Stoczni Gdańskiej Porozumień Sierpniowych, które pozwoliły na powstanie NSZZ "Solidarność" - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej. Podpisanie porozumień w Gdańsku 31 sierpnia 1980 r. między komisją rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym i powstanie Solidarności stało się jednocześnie początkiem przemian 1989 r.: obalenia komunizmu i końca systemu pojałtańskiego.

Z tej okazji głos zabrał Władysław Fraysniuk, były działacz opozycyjny. Zamieścił na Twitterze wymowny wpis, w którym skierował się do Lecha Wałęsy. "31 sierpnia to dobry dzień, żeby powiedzieć tym wszystkim, którzy przebywali, pocałujcie nas w d..ę. Lechu, byłeś i pozostaniesz największym przywódcą we współczesnej historii Polski" - napisał Frasyniuk w sieci.

Frasyniuk nawiązał w swojej wypowiedzi do tablicy upamiętniającej braci Kaczyńskich, która miała zostać odsłonięta w piątek podczas uroczystości "Stocznia Gdańsk 4.0. Nowy początek". Program wydarzenia zakładał odsłonięcie "tablicy śp. Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, którzy przebywali w hali nr 26 w czasie strajku w 1988 r.".

Wałęsa przed bramą Stoczni

Przy okazji rocznicy Porozumień Sierpniowych przemówił również sam Lech Wałęsa. Wystąpił przed Stocznią Gdańską wraz z synem Jarosławem, Grzegorzem Schetyną i Katarzyną Lubnauer.

d4axiw9

- Nie narzekajmy na kłopoty. Musimy znaleźć wspólne rozwiązania. To nowa rzeczywistość. Dyskutujmy jak ma wyglądać Polska, Europa i nowa rzeczywistość - powiedział były prezydent Lech Wałęsa.

- Na jakich fundamentach budujemy Polskę i Europę? Jak sobie poradzić z populizmem i demagogią w dzisiejszych czasach? - kontynuował. Przyznał, że zgadza się z diagnozą tego, co dzieje się w Polsce i na świecie, ale nie ze sposobem leczenia. - Jeśli wyciągniemy wnioski z ich złych rozwiązań, będziemy im pomniki stawiać - stwierdził.

Zobacz także: Tłumy w kawiarni Patryka Jakiego. "Wnętrze jest pomysłem pana ministra"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4axiw9

Podziel się opinią

Share
d4axiw9
d4axiw9
Więcej tematów