Trwa ładowanie...
Afera podsłuchowa. Prokuratura: jest dwóch zatrzymanych i dwóch podejrzanych

Afera podsłuchowa. Prokuratura: jest dwóch zatrzymanych i dwóch podejrzanych

- Dajcie nam popracować - powiedziała na konferencji prasowej Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga. - Czynności procesowe toczą się równolegle, materiał dowodowy cały czas się poszerza, a materiały dowodowe muszą być dokładnie przeanalizowane - powiedziała Mazur.

Share
d1kcpu1

Praska prokuratura prowadzi dwa śledztwa - w sprawie podsłuchiwania polityków i w sprawie treści rozmów Sławomira Nowaka z b. wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem.

Mazur poinformowała, że przeprowadzono przeszukania różnych miejsc, gdzie odnaleziono "szereg nośników elektronicznych z danymi", które zostaną przekazane do specjalistycznych badań. - Dwie zatrzymane osoby nie zostały jeszcze przesłuchane. Nie wskażę jakichkolwiek informacji co do osób zatrzymanych - powiedziała Mazur, pytana o personalia zatrzymanych.

Według mediów są to biznesmen Marek F., współwłaściciel firmy Składy Węgla i główny akcjonariusz giełdowych spółek Hawe i ZWG oraz Krzysztof R. - szwagier i bliski współpracownik Marka F.

d1kcpu1

We wtorek zarzuty usłyszał Konrad L. - kelner z restauracji Amber Room w Pałacu Sobańskich, w której dokonywano części podsłuchów. Wcześniej postawiono zarzuty w tej sprawie i zwolniono za kaucją managera restauracji Sowa i Przyjaciele Łukasza N.

Tygodnik "Wprost", który opublikował treść podsłuchanych rozmów polityków, podał, że źródłem informacji o nagraniach jest biznesmen.

W ubiegłym tygodniu tygodnik "Wprost" upublicznił nagrania m.in. z rozmowy ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicz i prezesa NBP Marka Belki.

W poniedziałek upubliczniona została rozmowa szefa MSZ Radosława Sikorskiego i b. ministra finansów Jacka Rostowskiego. Sikorski mówił m.in., że "polsko-amerykański sojusz jest nic nie warty". "Bull shit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom" - mówił szef MSZ.

d1kcpu1

Podziel się opinią

Share
d1kcpu1
d1kcpu1
Więcej tematów