Trwa ładowanie...

Znamy wyniki tegorocznych matur. Co piąty zdający poległ

80,5 proc. tegorocznych maturzystów zdało egzamin dojrzałości. 12,9 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu. Zdawalność egzaminu maturalnego utrzymała się na podobnym poziomie, co w ubiegłych latach.
Share
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski
Minister edukacji narodowej Dariusz PiontkowskiŹródło: PAP
drvcblu

- Cieszę się, że egzamin przebiegł bez żadnych zakłóceń. Życzę maturzystom, aby w miarę możliwości dostali się na uczelnie, o których marzyli - powiedział na konferencji prasowej szef MEN Dariusz Piontkowski. - Tegoroczna zdawalność matur utrzymała się na bardzo podobnym poziomie, jak w poprzednich latach. Widać więc, że poziom trudności zadań egzaminacyjnych również jest na podobnym poziomie - dodał.

Z wyników i przebiegu egzaminów maturalnych zadowolony był również wiceszef MEN Marcin Kopeć. - Wszystko odbyło się zgodnie z kanonem egzaminacyjnym, wyniki to potwierdzają. Mamy również stabilizację, jeśli chodzi o wybory przedmiotów na poziomie rozszerzonym - wyliczał.

drvcblu

W tym roku matury zdawało prawie 150 tys. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Ich prace sprawdzało ponad 20 tys. egzaminatorów. Egzamin z języka polskiego zdało 95 proc. uczniów ze średnim wynikiem na poziomie 52 proc. Egzamin z matematyki zakończył się powodzeniem dla 86 proc. zdających (średnio 58 proc. punktów), a z języka angielskiego dla 94 proc. uczniów (średni wynik: 72 proc.). Z pełnymi statystykami można zapoznać się pod tym adresem.

Przypomnijmy, przebieg tegorocznych egzaminów maturalnych do ostatnich chwil stał pod znakiem zapytania z uwagi na strajk nauczycieli. 30 kwietnia pedagodzy zdecydowali się zawiesić protest, aby matury mogły się odbyć.

Zobacz także: Zbigniew Ziobro rozważa bojkot Ikei

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drvcblu

Podziel się opinią

Share
drvcblu
drvcblu
Więcej tematów