Trwa ładowanie...
d1vzjap

Zmiany w rządzie. Krzysztof Szczerski zostanie szefem MSZ?

Według nieoficjalnych informacji szykują się zmiany kadrowe w rządzie. Ze stanowiskiem ma pożegnać się między innymi szef MSZ Jacek Czaputowicz. Możliwe, że z resortem spraw wewnętrznych i administracji rozstanie się także Mariusz Kamiński.
Share
Zmiany w rządzie. Krzysztof Szczerski zostanie szefem MSZ?
Zmiany w rządzie. Krzysztof Szczerski zostanie szefem MSZ?Źródło: East News, Fot: Wojtek Łaski
d1vzjap

Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że rewolucja kadrowa dotknie prawdopodobnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Nowym szefem tego resortu miałby zostać Krzysztof Szczerski - obecnie szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Zobacz także: Rząd po wyborach jesiennych do wymiany. Jeśli PiS wygra, oni odejdą

Szczerski miał szansę na zostanie ministrem spraw zagranicznych już dwa lata temu, gdy poszukiwano następcy Witolda Waszczykowskiego - przypomina radiostacja. Wówczas kandydat ten nie przypadł jednak do gustu PiS. Teraz nie wiadomo czy prezydent będzie chciał pożegnać się ze swoim kluczowym urzędnikiem na pół roku przed wyborami prezydenckimi.

d1vzjap

Ważą się także losy Mariusza Kamińskiego. Z informacji RMF FM wynika, że Mateusz Morawiecki czeka na jego deklarację, dotyczącą tego, czy chce nadal łączyć funkcje szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych. Kamiński ma, jako warunek pozostania w resorcie,forsować plan stworzenia resortu bezpieczeństwa państwa.

Jeśli nie dojdzie do kompromisu, do MSWiA miałaby wrócić Elżbieta Witek.

Źródło: rmf24.pl

d1vzjap

Podziel się opinią

Share
d1vzjap
d1vzjap
Więcej tematów