Trwa ładowanie...
d30vn9n

PiS tworzy superministerstwo. Nieoficjalne informacje

Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzącej kadencji rozważa utworzenie Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego. Ma to być superministerstwo, które połączy MSWiA ze służbami specjalnymi. Na czele miałby stanąć obecny szef MSWiA oraz koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.
Share
Mariusz Kamiński ma stanąć na czele superministerstwa
Mariusz Kamiński ma stanąć na czele superministerstwaŹródło: East News
d30vn9n

Jak informuje "Fakt", władza Mariusza Kamińskiego, w którego rękach od sierpnia znajduje się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służby specjalne, może zostać teraz scementowana w jednym ośrodku.

Kamiński miałby nadzorować cały resort spraw wewnętrznych, któremu podlega m.in. policja, Straż Graniczna czy Służba Ochrony Państwa.

To nie jest nowy pomysł. O superministerstwie mówi się od kilku lat. Mówił o nim sam Kamiński.

d30vn9n

Czy jest szansa na budowę tego potężnego resortu po zwycięskich dla PiS wyborach parlamentarnych? Tak – o ile Kamiński szczegółową koncepcję MBN przedstawi prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. I w stu procentach go do niej przekona. A Kaczyński wierzy w Kamińskiego. W jego sprawność i kompetencje. A także w jego lojalność - pisał reporter WP Michał Wróblewski jeszcze przed wyborami.

Kaczyński komentuje wyniki wyborów do Senatu

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30vn9n

Podziel się opinią

Share
d30vn9n
d30vn9n
Więcej tematów