Trwa ładowanie...
d4ho0mm

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysław Radzik pozwał posła Borysa Budkę

Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów złożył prywatny aktu oskarżenia przeciwko posłowi Koalicji Obywatelskiej Borysowi Budce. Poseł zarzucił rzecznikowi dyscyplinarnemu, że ten działa na polecenie szefa Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka został pozwany przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysława Radzika
Borys Budka został pozwany przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysława Radzika (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d4ho0mm

"Poseł Borys Budka odpowie za oszczerstwa przed sądem. Jako sędzia nigdy nie otrzymywałem poleceń w sferze mojej niezależności i takich poleceń nigdy bym nie wykonał. Każdy uczestnik debaty publicznej, zwłaszcza polityk, musi liczyć się z odpowiedzialnością prawną za swoje słowa" - napisał na swoim profilu na Twitterze Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów.

Zobacz także: Borys Budka skrytykował rzecznika dyscyplinarnego. Będzie wniosek o uchylenie immunitetu

Na dowód, że nie jest gołosłowny załączył pierwszą stronę pozwu, który jak wynika z pieczątki został złożony w środę w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

Przypomnijmy, że 17 grudnia Borys Budka był gościem Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Był pytany m.in. o reformę sądownictwa. Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej sytuację w Polsce, do tej w Turcji, gdzie według niego dochodzi do masowych aresztowań sędziów.

d4ho0mm

- Jeżeli komuś za zadanie pytania Sądowi Najwyższemu grozi się z artykułu 231., co wczoraj zrobił pan sędzia rzecznik dyscyplinarny na polecenie Ziobry, to jesteśmy w kraju, który... - mówił Borys Budka. Nawiązał w ten sposób do podjęcia przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów "czynności wyjaśniających" w sprawie sędziów z Katowic, którzy zapytali Sąd Najwyższy o status sędziego powołanego przez nową Krajową Radę Sądownictwa.

Zobacz także: Borys Budka o reformie sądów: Jarosław Kaczyński wprowadza tureckie prawo

Prowadzący rozmowę przerwał Budce, by dopytać, czy naprawdę sądzi, że sędzia działał na polecenie ministra Ziobry. Budka nie zaprzeczył. Na stwierdzenie, że po takich słowach, może mu grozić pozew stwierdził: - Proszę bardzo. Nie będę krył się za immunitetem. Stworzono system prawny, który jest systemem państw autorytarnych - odpowiedział Budka.

6 stycznia zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów zamieścił na swoim profilu na Twitterze wpis, w którym zaprzeczył zarzutom posła KO. Zapowiedział też, że zamierza go pozwać i złożyć wniosek o uchylenie mu immunitetu.

"Ten człowiek nie ma wstydu" - tak poseł KO Borys Budka skomentował na Twitterze informację o szykowanym przez Przemysława Radzika pozwie.

Zobacz także: Sędziowie z Katowic zadali pytanie. Sprawdzą, czy przekroczyli uprawnienia

d4ho0mm

Podziel się opinią

Share

d4ho0mm

d4ho0mm
Więcej tematów