Trwa ładowanie...

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysław Radzik pozwał posła Borysa Budkę

Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów złożył prywatny aktu oskarżenia przeciwko posłowi Koalicji Obywatelskiej Borysowi Budce. Poseł zarzucił rzecznikowi dyscyplinarnemu, że ten działa na polecenie szefa Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysław Radzik pozwał posła Borysa BudkęŹródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d3kgydb
d3kgydb

"Poseł Borys Budka odpowie za oszczerstwa przed sądem. Jako sędzia nigdy nie otrzymywałem poleceń w sferze mojej niezależności i takich poleceń nigdy bym nie wykonał. Każdy uczestnik debaty publicznej, zwłaszcza polityk, musi liczyć się z odpowiedzialnością prawną za swoje słowa" - napisał na swoim profilu na Twitterze Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów.

Na dowód, że nie jest gołosłowny załączył pierwszą stronę pozwu, który jak wynika z pieczątki został złożony w środę w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

Przypomnijmy, że 17 grudnia Borys Budka był gościem Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Był pytany m.in. o reformę sądownictwa. Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej sytuację w Polsce, do tej w Turcji, gdzie według niego dochodzi do masowych aresztowań sędziów.

d3kgydb

- Jeżeli komuś za zadanie pytania Sądowi Najwyższemu grozi się z artykułu 231., co wczoraj zrobił pan sędzia rzecznik dyscyplinarny na polecenie Ziobry, to jesteśmy w kraju, który... - mówił Borys Budka. Nawiązał w ten sposób do podjęcia przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów "czynności wyjaśniających" w sprawie sędziów z Katowic, którzy zapytali Sąd Najwyższy o status sędziego powołanego przez nową Krajową Radę Sądownictwa.

Prowadzący rozmowę przerwał Budce, by dopytać, czy naprawdę sądzi, że sędzia działał na polecenie ministra Ziobry. Budka nie zaprzeczył. Na stwierdzenie, że po takich słowach, może mu grozić pozew stwierdził: - Proszę bardzo. Nie będę krył się za immunitetem. Stworzono system prawny, który jest systemem państw autorytarnych - odpowiedział Budka.

6 stycznia zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów zamieścił na swoim profilu na Twitterze wpis, w którym zaprzeczył zarzutom posła KO. Zapowiedział też, że zamierza go pozwać i złożyć wniosek o uchylenie mu immunitetu.

"Ten człowiek nie ma wstydu" - tak poseł KO Borys Budka skomentował na Twitterze informację o szykowanym przez Przemysława Radzika pozwie.

d3kgydb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kgydb
Więcej tematów