Trwa ładowanie...
d1d9zkc
Andrzej Duda

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Wydłuża się lista nieobecnych

Do Lecha Wałęsy, Radosława Sikorskiego czy Bronisława Komorowskiego dołączają kolejni politycy, którzy nie wezmą udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta. "Duda będzie ślubował na Konstytucję, którą notorycznie łamie" – uważa Krzysztof Mieszkowski, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP)
d1d9zkc

Jako pierwszy o tym, że nie będzie uczestniczył w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy, napisał senator Wadim Tyszkiewicz. Zaproszenie na uroczystość otrzymał były szef MSZ Radosław Sikorski, ale także nie przyjdzie na uroczystość. W Sejmie nie pojawią się także byli prezydenci Lech Wałęsa oraz Bronisław Komorowski.
Dołączają do nich kolejne osoby. Europosłanka Róża Thun poinformowała, że nie przyjdzie na uroczystość po tym, jak otrzymała zaproszenie od Kancelarii Sejmu z błędem ortograficznym w imieniu. Na kopercie napisano "Ruża".

Teraz poseł Krzysztof Mieszkowski poinformował, że nie pojawi się na Zgromadzeniu Narodowym. "Nie wezmę udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Duda będzie ślubował na Konstytucję, którą notorycznie łamie. Legitymizowanie antydemokratycznego faszyzującego populisty to konformizm bez przyszłości, jednoznaczna akceptacja niedemokratycznych wyborów" – napisał na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej.

Wcześniej szef PO informował, że jego ugrupowanie weźmie uroczystość w zaprzysiężeniu prezydenta. - Z szacunku dla wszystkich, którzy głosowali na prezydenta Andrzeja Dudę, dla wyborców, z szacunku dla instytucji prezydenta - nawet jeśli uznaję, że prezydent wygrał w nieuczciwych wyborach i zdania nie zmieniam - to z szacunku dla określonych wartości, będę obecny na tym Zgromadzeniu Narodowym - powiedział Borys Budka. Kolejni posłowie jednak deklarują, że nie pojawią się na uroczystości. "Nie wezmę udziału" - napisała ana Twitterze posłanka PO Maria Janyska.

d1d9zkc

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

d1d9zkc

Podziel się opinią

Share
d1d9zkc
d1d9zkc
Więcej tematów