Trwa ładowanie...
dr6s58l

Zaprzysiężenie prezydenta. Róża Thun pokazała zaproszenie. Błąd w imieniu europosłanki

Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy już 6 sierpnia. Kancelaria Sejmu wysyła zaproszenia do wielu osobistości. Swoje w mediach społecznościowych opublikowała Róża Thun. W imieniu europosłanki popełniono poważny błąd ortograficzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaprzysiężenie prezydenta. Róża Thun otrzymała zaproszenie z błędem w jej imieniu
Zaprzysiężenie prezydenta. Róża Thun otrzymała zaproszenie z błędem w jej imieniu (Twitter.com)
dr6s58l

Już 6 sierpnia na sali plenarnej posiedzeń Sejmu zbierze się Zgromadzenie Narodowe, by odebrać przysięgę od prezydenta Andrzeja Dudy.

Zaprzysiężenie prezydenta. Róża Thun dostała zaproszenie... z błędem

W uroczystości uczestniczy zazwyczaj wielu prominentnych polityków, duchownych oraz osób związanych ze światem polityki. Jedno z zaproszeń nadanych przez Kancelarię Sejmu trafiło do europosłanki Róży Thun.

dr6s58l

Polityk na Twitterze opublikowała kopertę, która została błędnie zaadresowana. Pomyłka jest widoczna w imieniu europosłanki. Zaproszenie wystosowano do "Ruży Thun von Hohenstein".

Zobacz też: "Oni są niesamowici". Piękne słowa o Powstańcach

Zaprzysiężenie prezydenta. Róża Thun odrzuciła zaproszenie

Zdjęcie zaproszenia europosłanka opatrzyła komentarzem. "Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek!
Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii, jak do Polaków i Polski" - napisała. Różna Thun dodała także, że z zaproszenia nie skorzysta i nie pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy.

dr6s58l

Rzecznik Centrum Informacyjnego Sejmu, Andrzej Grzegrzółka ocenił, że taka pomyłka nie powinna się zdarzyć.

- Tego typu pomyłka nie powinna się zdarzyć - ubolewamy, że doszło do tej niefortunnej literówki. Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii. Być może zabrakło nieco koncentracji, należytej uwagi – napisał Grzegrzółka na Twitterze.

Zaprzysiężenie prezydenta. Długa lista niobecnych

Róża Thun to kolejny polityk, który odmawia uczestnictwa w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Taką decyzję podjął już m.in. prezydent Lech Wałęsa. - Nie wezmę w tym udziału. Nie podałbym ręki Andrzejowi Dudzie z powodu oszustwa wyborczego - powiedział w rozmowie z WP były prezydent.

dr6s58l

Zaproszenia na uroczystość nie przyjął także prezydent Bronisław Komorowski. To nie jedyny polityk związany z Platformą Obywatelską. Udziału w zaprzysiężeniu odmówił także Radosław Sikorski oraz sympatyzujący z PO senator Wadim Tyszkiewicz.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dr6s58l

Podziel się opinią

Share
dr6s58l
dr6s58l
Więcej tematów