Trwa ładowanie...
d2m4gry

Lech Wałęsa podjął decyzję ws. udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Lech Wałęsa w kampanii wyborczej wspierał Rafała Trzaskowskiego. Jako były prezydent otrzyma zaproszenie na uroczystość zaprzysiężenia Andrzeja Dudy, która odbędzie się 6 sierpnia w Sejmie. Zapytaliśmy go, czy pojawi się wówczas w parlamencie. Przy okazji skrytykował Rafała Trzaskowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa, były prezydent
Lech Wałęsa, były prezydent (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
d2m4gry

Zaproszenia na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy nie przyjął były szef MSZ Radosław Sikorski. Udziału w uroczystości nie weźmie także senator Wadim Tyszkiewicz. Obaj wyjaśniają, że Andrzej Duda w poprzedniej kadencji łamał Konstytucję, a teraz znów będzie na nią przysięgał.

Zaproszenia na złożenie przysięgi przez Andrzeja Dudę trafią także do byłych prezydentów. Lech Wałęsa jeszcze takiego nie otrzymał, ale już podjął decyzję w sprawie udziału w Zgromadzeniu Narodowym.

- Nie wezmę w tym udziału. Nie podałbym ręki Andrzejowi Dudzie z powodu oszustwa wyborczego. Dziwię się Rafałowi Trzaskowskiemu, że poszedł do Pałacu Prezydenckiego. To błąd. Nie można spotykać się, podawać ręki komuś, kto dopuścił się oszustwa – mówi Wirtualnej Polsce Lech Wałęsa.

d2m4gry

Były prezydent podkreślił, że gdy władzy zależało na wyborach, to wprowadzała obostrzenia w kwestii koronawirusa. – Wtedy dbali o obywateli, bo chcieli mieć dobrą frekwencję. A teraz Polacy nie są już ani potrzebni, ani ważni – uważa Lech Wałęsa.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała Zgromadzenie Narodowe w celu złożenia przysięgi przez prezydenta Andrzeja Dudę, wybranego na drugą kadencję. Odbędzie się ono 6 sierpnia w Warszawie w sali posiedzeń Sejmu o godzinie 10:00.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m4gry

Podziel się opinią

Share
d2m4gry
d2m4gry
Więcej tematów