Trwa ładowanie...
d4k7vof

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Nie wszyscy zaproszeni będą na uroczystości. Ostre słowa Sikorskiego

Na początku sierpnia ma się odbyć zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta. Nie wszyscy zaproszeni planują uczestniczyć w tej uroczystości. Swoje stanowisko przedstawił także Radosław Sikorski. Nie szczędził ostrych słów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się 6 sierpnia
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się 6 sierpnia (East News)
d4k7vof

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy zostało zaplanowane na 6 sierpnia. Odbędzie się w sali plenarnej Sejmu.

Nie wszyscy zaproszeni goście zamierzają się pojawić na uroczystości. Radosław Sikorski oświadczył, że nie skorzysta z zaproszenia. W swoim wpisie ostro ocenił kampanię wyborczą Dudy.

"Andrzej Duda wygrał metodami postsowieckimi, przy użyciu aparatu i funduszy państwa, kłamstwem i antysemityzmem w sprostytuowanej TVP oraz oszustw wyborczych, np. w domach opieki społecznej. Nie będę tego żyrował i dlatego z zaproszenia nie skorzystam" - napisał na Facebooku.

  Facebook
(Facebook)

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta. Hejt po deklaracji senatora

Wcześniej senator Wadim Tyszkiewicz ogłosił na Facebooku, że nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy. Potem jednak wycofał się ze swoich słów.

d4k7vof

Przyznał, że będzie wtedy w Sejmie, ale wie, że nie wszyscy zmieszczą się na sali posiedzeń. - Dlatego bardzo chętnie ustąpię miejsca osobie, która szczerze popiera Andrzeja Dudę. Nie oszukujmy się, to nie jest prezydent wszystkich Polaków - mówił nam Wadim Tyszkiewicz. Po tej deklaracji oświadczył, że spotkał się z hejtem. - Ludzie każą mi wypier… z Polski - powiedział.

Wybory prezydenckie 2020

W II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów. Na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. wyborców.

We wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent odebrał z rąk przedstawicieli Państwowej Komisji Wyborczej zaświadczenie o wyborze na urząd prezydenta. Kadencja obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia.

d4k7vof

Zobacz też: Warszawa wydzielona z Mazowsza? "To bardzo głupi pomysł"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów