WP

Zamiast transmisji z pogrzebu gen. Ścibora-Rylskiego, powtórka z Amber Gold. Giertych zwraca się do prezesa TVP

Warszawa pożegnała dziś gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. Na uroczystościach zabrakło szefa polskiego rządu oraz prezydenta. Pogrzebu nie transmitowała również TVP Info. Roman Giertych wykorzystał tę sytuację, by zwrócić się do Jacka Kurskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych zwrócił się do Jacka Kurskiego
Roman Giertych zwrócił się do Jacka Kurskiego (East News)
WP

W piątek 10 sierpnia gen. Zbigniew Ścibor-Rylski został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie w grobie rodzinnym. W uroczystościach udział wzięli m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bronisław Komorowski, Jan Józef Kasprzyk i Jan Ołdakowski. Zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczak. Rząd reprezentował Marek Suski. Podczas uroczystości pogrzebowych odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy.

Tymczasem internauci i publicyści zauważyli, że stacja TVP Info nie transmitowała pogrzebu gen. Ścibor-Rylskiego. Zamiast tego przypomniano fragmenty z przesłuchania Michała Tuska, który stawił się rok temu przed komisją ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

WP

Tę sytuację skomentował również mecenas Roman Giertych, zwracając się bezpośrednio do prezesa TVP Jacka Kurskiego. "Rozumiem, że w ten sposób rozpoczęliście obchody zbliżającej się 11 rocznicy naszej debaty. Ty musisz mnie jednak lubić!" - napisał Giertych na Twitterze.

Tym samym nawiązał do sytuacji, do której doszło w 2007 roku w Sejmie. Chodzi o słynne głosowania ws. mudnurków szkolnych. Poseł Jacek Kurski twierdził, że głosował za wprowadzeniem tego wymogu w szkołach. - A ja mam tutaj głosowanie w sprawie mundurków. I jak głosował klub PiS? Za – 68; przeciw – 61; nie głosowało – 24. Patrzę, jak Pan głosował, Panie pośle, i Pan głosował przeciw – wytyknął wówczas Giertych podczas przemowy na sali plenarnej. Posłowie zaczęli skandować "Kłamca! Kłamca!".

ZOBACZ WIDEO: Burza w Mikołajkach. Zobacz nagranie z portu

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP