Trwa ładowanie...

Wymowne nagranie Prigożyna. "Samolot rozpadnie się w powietrzu"

W sieci pojawiło się archiwalne nagranie Jewgienija Prigożyna. Mówił w jego trakcie o "samolocie rozpadającym się w powietrzu". "Pociągnęło to za sobą falę spekulacji nt. jego śmierci" - zauważa Reuters.

Wymowne nagranie Prigożyna. "Samolot rozpadnie się w powietrzu"Wymowne nagranie Prigożyna. "Samolot rozpadnie się w powietrzu"Źródło: YouTube
d1802ng
d1802ng

Przypomnijmy, że w środę doszło do katastrofy samolotu w Rosji, w której zginął Jewgienij Prigożyn. Na filmie, który pojawił się na kanale Grey Zone w aplikacji Telegram "kucharz Putina" oświadczył, że "woli dać się zabić niż pozwolić sobie na to, by okłamywać swój kraj".

Szef wagenrowców użył też metafory "o samolocie rozpadającym się w powietrzu". "Pociągnęło to za sobą falę spekulacji nt. jego śmierci" - zauważa Reuters.

d1802ng

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Okoliczności śmierci Prigożyna. "To nie przypadek"

W trakcie swojej wypowiedzi Prigożyn podkreślił, że "Rosja znajduje się na krawędzi katastrofy". W tym kontekście zaznaczył, że przedstawiciele MON w Moskwie stopniowo pozbywają się osób, które mówią prawdę i ich krytykują.

- Dziś osiągnęliśmy punkt wrzenia. Dlaczego mówię tak szczerze? Ponieważ mam zobowiązanie wobec tych ludzi, którzy będą żyć w tym kraju. Teraz są okłamywani. Lepiej mnie zabijcie - zaznaczył szef Grupy Wagnera.

d1802ng

- Nie będę kłamał, muszę powiedzieć szczerze, że Rosja jest na krawędzi katastrofy. A jeśli te tryby nie zostaną dzisiaj wyregulowane, samolot rozpadnie się w powietrzu - dodał.

Pod wpisem pojawiła się lawina komentarzy. "On wiedział" - napisał jeden z użytkowników aplikacji Telegram.

Katastrofa samolotu w Rosji. Zemsta Putina?

Rosawiacja, czyli rosyjska agencja transportu lotniczego, potwierdziła w środę wieczorem, że na pokładzie samolotu, który rozbił się w obwodzie twerskim na zachodzie Rosji, był szef najemniczej Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn i jego "prawa ręka" Dmitrij Utkin, pseudonim "Wagner".

Agencja opublikowała listę nazwisk siedmiu pasażerów i trojga członków załogi podróżujących Embraerem z Moskwy do Petersburga. Na liście znajdowali się Prigożyn i Utkin. Wcześniej rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowało, że zginęły wszystkie osoby znajdujące się w samolocie.

d1802ng

Nie jest znana bezpośrednia przyczyna katastrofy. Pojawiły się spekulacje o zestrzeleniu maszyny przez obronę przeciwlotniczą, w tym przez jednostki rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) lub wybuchu na pokładzie. W ocenie licznych zachodnich i ukraińskich analityków, w tym ekspertów amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), jest bardzo prawdopodobne, że środowa katastrofa była zemstą Władimira Putina za czerwcowy bunt Prigożyna i Grupy Wagnera.

Źródło: Telegram/Twitter/tsn.ua/PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1802ng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1802ng
Więcej tematów