Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń ogłasza start w walce o Pałac Prezydencki

- 10 maja podejmiemy ważną decyzję, ale wcześniej musimy zakasać rękawy i zbudować drużynę marzeń - mówił w środę Robert Biedroń. Tym samym kandydat Lewicy na prezydenta oficjalnie ogłosił start w wyborach prezydenckich.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń - kandydat Lewicy na prezydenta (zdj. arch.)
Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń - kandydat Lewicy na prezydenta (zdj. arch.)Źródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d3e0ik8

- Wszyscy mają jedno, wielkie marzenie: odbudowa wspólnoty, także tej europejskiej. Ogłaszamy to w Łodzi, bo przecież to miasto marzeń - przyznał Robert Biedroń. Po raz kolejny kandydat Lewicy zapewnił, że nie zawiedzie swoich wyborców.

- Moja partia jest do Twojej dyspozycji. Zrobimy wszystko, abyś był prezydentem. Wiemy, jak to zrobić i szybko uzbieramy podpisy. Dwa razy zrobiliśmy to z Aleksandrem Kwaśniewskim - mówił na konferencji prasowej szef SLD. - Proszę Cię Robercie - pilnuj państwa, pilnuj Konstytucji. Wierzę, że będziesz jej gwarantem. I nie będziesz opowiadał bzdur o obcych językach, bo przecież mówisz w 4 językach obcych - dodał Włodzimierz Czarzasty.

Potwierdziły się także informacje reportera WP Michała Wróblewskiego. Szefem sztabu wyborczego Roberta Biedronia został Tomasz Trela z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

d3e0ik8

- Polska potrzebuje prezydenta, który ma energię do walki o zmianę. I ma siłę opowiedzieć się po stronie słabszych i dla których Polska nie zawsze była dobrą matką - ocenił z kolei Adrian Zandberg. - Jestem przekonany, że Robert Biedroń jako jeden z nielicznych polityków rozumie to, bo nie wychował się w szlacheckim worku. On poznał, co to jest życie i niezamożna oraz trudna rodzina. Ma za sobą drogę, którą mają setki tysięcy Polaków - dodał poseł Partii Razem.

ZOBACZ: Wybory prezydenckie. Plotki nt. startu Andrzej Dudy. Leszek Miller komentuje

Wybory prezydenckie. Wielu chętnych na objęcie urzędu

Zgodnie z rozporządzeniem Marszałek Sejmu wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska bezwzględnej większości, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury. Ta wypada 24 maja.

d3e0ik8

Gotowość wzięcia udziału w wyścigu o Pałac Prezydencki zapowiedzieli już: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak (Konfederacja), Szymon Hołownia (niezależny).

Jak na razie urzędujący prezydent Andrzej Duda oficjalnie nie ogłosił swojego startu w majowych wyborach. Jak udało się nieoficjalnie ustalić Wirtualnej Polsce prezydent może to zrobić w środę podczas spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. Zgodnie z harmonogramem, Andrzej Duda o 16:30 odwiedzi Lubartów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e0ik8

Podziel się opinią

Share
d3e0ik8
d3e0ik8
Więcej tematów