Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie. Desperacki apel do Elona Muska

Serhij Wołyna, dowódca 36. Brygady Piechoty Morskiej Ukrainy broniącej kombinatu metalurgicznego Azowstal w Mariupolu zaapelował w mediach społecznościowych do Elona Muska. Ukraiński wojskowy poprosił założyciela SpaceX o pomoc w ewakuacji jego żołnierzy za granicę. Sytuacja w Mariupolu wciąż jest dramatyczna.

Wojskowy z Ukrainy zaapelował do Elona Muska Wojskowy z Ukrainy zaapelował do Elona Muska Źródło: East News, fot: TED Conferences
d1i1ae2
d1i1ae2

"Elon Musk, ludzie mówią, że przybyłeś z innej planety, aby nauczyć ludzi wiary w niemożliwe. Nasze planety są obok siebie, ja żyję tu, gdzie przetrwanie jest prawie niemożliwe. Pomóż nam wydostać się z Azowstalu do kraju mediatora. Jeżeli nie ty, to kto ? Daj mi znak" - napisał Serhij Wołyna, dowódca 36. Brygady Piechoty Morskiej Ukrainy.

Zobacz też: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"

Apel ukraińskiego wojskowego do Elona Muska

Ukraiński wojskowy zaapelował również do internautów, aby Elon Musk zobaczył jego wpis.

d1i1ae2

"Udowodnił, że dla niego nie ma problemów nie do rozwiązania, że wszystko jest możliwe! On nigdy się nie poddaje, tak jak my! Potrzebujemy wsparcia superczłowieka!" - dodał wojskowy z Ukrainy.

Rosyjska inwazja. Dramat w Mariupolu

W czwartek rano sztab generalny ukraińskiej armii poinformował, że Rosjanie w Mariupolu kontynuują blokowanie obrońców miasta w Azowstalu.

"W Mariupolu główne wysiłki okupantów skupiają się na blokowaniu i próbie zniszczenia naszych jednostek na terenie zakładu Azowstal. Wróg nie przestaje wykonywać ataków z powietrza" - przekazano w komunikacie,

d1i1ae2

Ukraińskie dowództwo dodało również, że w kierunku charkowskim rosyjskie wojska przegrupowują siły, aby zapobiec dalszemu posuwaniu się Ukraińców w kierunku granicy.

"Na północ od miasta Charków nieprzyjaciel prowadzi ostrzał artyleryjski jednostek naszych wojsk w celu zadawania strat w sile żywej, uzbrojeniu i sprzęcie" - przekazały ukraińskie służby.

"Na kierunku donieckim wrogie jednostki próbują rozwijać działania ofensywne w stronę miejscowości Łyman, Siewierodonieck, Bachmut, Awdijiwka i Kurachowo. Głównym zadaniem pozostaje ustanowienie pełnej kontroli nad Rubiżnem, Łymanem i Siewierodonieckiem" - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1i1ae2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1i1ae2
Więcej tematów