Trwa ładowanie...
d2hjw6k

"Wiadomości" TVP powiedziały o słowach Micka Jaggera. Inaczej niż inni

Mick Jagger podczas koncertu The Rolling Stones odniósł się do zmian w wymiarze sprawiedliwości. Jego słowa odbiły się szerokim echem również w zagranicznych mediach. Ale w "Wiadomościach" TVP usłyszeliśmy, że Mick Jagger powiedział zupełnie coś innego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Materiał zatytułowano "rząd odporny na presję Brukseli i celebrytów"
Materiał zatytułowano "rząd odporny na presję Brukseli i celebrytów" (TVP1)
d2hjw6k

- Polska to piękny kraj. Jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać – powiedział po polsku Mick Jagger. - Byliśmy tu w 1967 roku. Pomyślcie, ile osiągnęliście od tego czasu. Niech Bóg będzie z Wami" - dodał już po angielsku. W ten sposób Mick Jagger nawiązał do zmian, jakie PiS wprowadza w Sądzie Najwyższym.

Przed koncertem Lech Wałęsa postanowił poinformować legendarnych rockmanów o sytuacji w Polsce. Były prezydent napisał, że " obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądów w Polsce". "W zeszłym roku przejęli Trybunał Konstytucyjny. Teraz wbrew konstytucji zwalniają sędziów Sądu Najwyższego" - napisał noblista.

"Wielu Polaków walczy o wolność, ale potrzebują waszego wsparcia. Jeśli będziecie w stanie powiedzieć lub zrobić cokolwiek w czasie koncertu, będzie to dla nich wiele znaczyć" - zakończył apel Lech Wałęsa.

d2hjw6k

O słowach Micka Jaggera napisały media nie tylko polskie media, ale też zagraniczne."Mick Jagger mówi o wspieraniu polskich sędziów na koncercie Rolling Stones w Warszawie" - napisał portalu billboard.com. O jego słowach wsparcia i odpowiedzi na apel Lecha Wałęsy informowały agencje Reuters i AFP, rozpisywały się też "Die Welt", "The New York Times".

Zobacz także: The Rolling Stones o SN. Miller: to był miły gest

Jednak w "Wiadomościach" TVP w materiale zatytułowanym "rząd odporny na presję Brukseli i celebrytów" dowiedzieliśmy się, że Mick Jagger "paradoksalnie powiedział Lechowi Wałęsie, że jest za stary, żeby być sędzią w tej sprawie". Później publicysta "Gazety Polskiej Codziennie" Adrian Stankowski w wypowiedzi dla TVP stwierdził, że "odpowiedź Micka Jaggera była wieloznaczna" i można zinterpretować ją jako "odmowę zajęcia stanowiska".

d2hjw6k

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2hjw6k

Podziel się opinią

Share
d2hjw6k
d2hjw6k
Więcej tematów