"Wiadomości" TVP komentują aferę w Inowrocławiu. Na pasku "Brejzoland"

Główne wydanie "Wiadomości" po raz kolejny pokazuje materiał o prezydencie Inowrocławia Ryszardzie Brejzie. Swój popis dali "paskowi" TVP, który podpisali go jako "Brejzoland pod lupą śledczych".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W taki sposób "Wiadomości" TVP skomentowały materiał o "aferze fakturowej" w Inowrocławiu
W taki sposób "Wiadomości" TVP skomentowały materiał o "aferze fakturowej" w Inowrocławiu (tvp)
WP

Tym razem "Wiadomości" wzięły pod lupę wzrost usług promocyjnych w Inowrocławiu. Miastem, rządzi Ryszard Brezja, który prywatnie jest ojcem posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy. W materiale pada teza, że faktury są fałszywe, a z urzędu mogło wypłynąć nawet 150 tys. zł. Pracownicy wydziału promocji mieli też zarabiać więcej niż ich koledzy z innych wydziałów. Zarzuty w tej sprawie prokuratura postawiła działaczce PiS Małgorzacie S.

Cały materiał jest nazwany "aferą fakturową", jednak na pierwszy rzut oka wybija się pasek, zatytułowany "Brejzoland pod lupą śledczych". To nie pierwszy raz kiedy TVP opisuje sprawę prezydenta Inowrocławia używając tych słów. Główne wydanie programu informacyjnego "Jedynki" tytułowało w ten sposób swój materiał w październiku 2017 r., podobnie jak magazyn śledczy Anity Gargas. Dziennikarka TVP ujawniła rezultaty prokuratorskiego śledztwa, które wykazało, że ratusz wystawiał faktury za niewykonane usługi.

WP

Zobacz także: Lichocka: wszyscy dziennikarze powinni bronić Rachonia

W kwietniu b.r. Krzysztof Brejza pisał list do prezesa TVP Jacka Kurskiego w sprawie "skandalicznego" jego zdaniem materiału dziennikarza TVP. Poseł PO mówił kilka dni później WP, że Telewizja Publiczna manipuluje jego słowami. W tamtym przypadku zażądał opublikowania sprostowania i zapowiedział skierowanie sprawy na drogę sądową.

Jak skomentował Krzysztof Brejza w rozmowie z WP, materiał Wiadomości to zemsta za ujawnienie afery.

WP

Źródło: TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP