Trwa ładowanie...

Prezydent Inowrocławia odpowiada na materiał TVP. "Protestuję przeciwko manipulacji"

"Nie odnoszę się do kwestii politycznych. Składam skargę na skandaliczny brak obiektywizmu 'dziennikarza', który zasugerował, że w Inowrocławiu są jedynie zdewastowane i walące się kamienice" – napisał Ryszard Brejza. Prezydent Inowrocławia prywatnie jest ojcem posła PO.

Prezydent Inowrocławia odpowiada na materiał TVP. "Protestuję przeciwko manipulacji"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Tymon Markowski
dst79ag
dst79ag

"W kierowanej przez Pana telewizji mieszkańcy Inowrocławia zobaczyli, że żyją jak przysłowiowi żule w melinie, że z miasta zrobili śmietnik oraz gruzowisko. To nieprawda. To kłamstwo. To manipulacja obrażająca porządnych ludzi" – pisze w liście do prezesa TVP Jacka Kurskiego Ryszard Brejza.

Prezydent Inowrocławia zwraca uwagę, że TVP "w ostatnim czasie po raz trzeci" pokazało miasto w telewizji, co "mogło kosztować łącznie nawet 1,5 mln zł, czyli tyle ile przez rok przeznaczył dla siebie rząd".

Ryszard Brejza stwierdza, że TVP w programie "Alarm!" w celu pokazania, że źle zarządza miastem sfilmowano zaniedbane prywatne kamienice. "Zresztą Pan Prezes (Kurski – przyp. red.) doskonale wie, że Inowrocław jest miastem przepięknym, bo sam mi to pan powiedział kilka lat temu podczas wizyty" – stwierdza.

Zobacz także: Neumann ostro o sprawie Gawłowskiego: zarzuty dęte i nieprawdziwe

Prezydent Inowrocławia zauważa, że materiał TVP realizował dziennikarz, który "kilka lat temu usilnie starał się zostać rzecznikiem prasowym, a później chciał zająć się marketingiem miasta". Posady nie dostał, a teraz pracuje w TVP. "Czy może przez niego przemawiać chęć odreagowania z powodu niezatrudnienia?" – pyta Ryszard Brejza.

dst79ag

W programie TVP "Alarm!" stwierdzono, że prezydent Inowrocławia "hojną ręką rozdziela pieniądze podwładnym". W latach 2014 – 2016 przeznaczono łącznie ponad 6 mln zł. TVP zauważa, że prezydent nie mógł dostać nagrody, ale otrzymał ekwiwalent 90 tys. zł za niewykorzystany urlop. Jako potwierdzenie, że źle się dzieje w ratuszu przytoczono słowa byłej urzędniczki o bałaganie, brudnych ulicach, zniszczonych elewacjach i sprzedawanym młodzieży alkoholu i papierosów. Przytoczono też "aferę fakturową", w której CBA zatrzymało dwóch urzędników magistratu oraz dwóch lokalnych przedsiębiorców.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dst79ag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dst79ag
Więcej tematów