Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Mazowsze za Andrzejem Dudą, Warszawa za Rafałem Trzaskowskim

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Polski, w większości województw, w tym w województwie mazowieckim, wygrał Andrzeja Duda. Jednak mieszkańcy Warszawy częściej oddawali swoje głosy na Rafała Trzaskowskiego.

Wyniki wyborów 2020. Mazowsze za Andrzejem Dudą, Warszawa za Rafałem TrzaskowskimŹródło: PAP
dxo4u9k
dxo4u9k

Według wyników PKW, Andrzej Duda zwyciężył łącznie w dwunastu, z szesnastu województw. W województwie mazowieckim wygrał z wynikiem 41,1 proc., podczas gdy Rafał Trzaskowski uplasował się na miejscu drugim, zdobywając 34,5 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia, zdobywając 12,09 proc. głosów, a miejsce czwarte przypadło Krzysztofowi Bosakowi z wynikiem 6,4 proc.

Warszawa w większości za Rafałem Trzaskowskim

Jak się okazuje jednak nie na całym Mazowszu wygrał obecnie rządzący prezydent. Warszawa oddała swoje poparcie zdecydowanie kandydatowi Koalicji Obywatelskiej – Rafałowi Trzaskowskiemu. Z policzonych głosów, na ten moment wynika, że prezydent stolicy otrzymał u siebie w mieście poparcie na poziomie 46,90 proc., podczas gdy Andrzej Duda zebrał w Warszawie 27,51 proc. wyborców. Trzeci w stolicy był Szymon Hołownia z wynikiem 13,56 proc.

Dane PKW pokazują, że niewielka przewaga Rafała Trzaskowskiego dotyczyła powiatów takich jak pruszkowski, piaseczyński i legionowski. Powiat warszawski zachodni dał niemal identyczny wynik obydwu kandydatów. Natomiast Andrzej Duda niezaprzeczalnie zwyciężył w powiatach na wschód od stolicy – w powiecie mińskim obecnego prezydenta poparła ponad połowa wszystkich głosujący.

"Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. PO chce debaty przed II turą. Borys Budka: mogę podać numer na antenie"

W tym samym czasie Rafał Trzaskowski otrzymał tam 23 proc. głosów.
Podobnie głosowali mieszkańcy powiatu wołomińskiego i otwockiego.

**Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [ dziejesie.wp.pl ](https://dziejesie.wp.p

dxo4u9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxo4u9k
Więcej tematów