Trwa ładowanie...

PO przed PiS w stolicy. Jest nowy sondaż

Kto zostanie prezydentem Warszawy?

PO przed PiS w stolicy. Jest nowy sondaż
d2b2rrd
d2b2rrd

Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości nie ma szans na fotel prezydenta Warszawy - wynika z sondażu IBRiS. Polityk rządzącej partii przegrywa zarówno z kandydatem Platformy Obywatelskiej, jak i Kukiz'15.

Wskazywany w badaniu jako kandydat PO Rafał Trzaskowski w pierwszej turze otrzymałby 28 proc. głosów, a Sasin 26 proc.

Stanisław Tyszka (Kukiz'15) mógłby liczyć na 11 proc. wyborców, Barbara Nowacka (Lewica) na 10 proc, a Ryszard Kalisz (SLD i koalicja) na 9 proc. Szóste miejsce i 6-proc. poparcie to wynik Ryszarda Petru. Z kolei Piotr Guział (kandydat niezależny) otrzymałby 3 proc. głosów. Co czternasty uczestnik sondażu IBRiN stwierdził, że jeszcze nie wie, kogo poparłby w wyborach.

Jak zauważa "Rzeczpospolita", Trzaskowski dystansuje Sasina w drugiej turze o "dwie długości", zdobywając 62 proc. głosów, Kandydat PiS może liczyć tylko na 28 proc. Gdyby wybory odbywały się teraz, w drugiej turze Sasin przegrałby również w pojedynku ze Stanisławem Tyszką z Kukiz'15. Ten ostatni uzyskał 36-proc. poparcie przy 24 proc. polityka PiS.

Z sondażu wynika także, że co czwarty wyborca nie chce wcale głosować w wyborach na prezydenta Warszawy. Warto też zaznaczyć, że żadna partia nie wybrała jeszcze oficjalnego kandydata.

d2b2rrd

IBRiS zapytał ankietowanych również o to, na który komitet wyborczy oddaliby w głosowaniu do Rady Warszawy. PO wskazało 31 proc. uczestników badania, co oznacza 9-punktową przewagą nad PiS (22 proc.). Trzecie miejsce ma Nowoczesna (11 proc.), czwarte SLD (8 proc.), a piąte Kukiz'15 (7 proc.). Po 4 proc. głosów zdobyłyby Miasto Jest Nasze, Inicjatywa Polska i Razem oraz Warszawska Wspólnota Samorządowa. Stawkę zamykają Prawica RP i PSL - oba ugrupowania po 1 proc. głosów.

Źródło: rp.pl/WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

d2b2rrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b2rrd
Więcej tematów