Trwa ładowanie...

In vitro: miejski program już jesienią? Miasto zapłaci 10 mln złotych rocznie

Z miejskiego programu in vitro ma skorzystać ok. 2,5 tys. mieszkańców Warszawy.

In vitro: miejski program już jesienią? Miasto zapłaci 10 mln złotych rocznie
d35a5h1
d35a5h1

Dobra wiadomość dla par leczących się na bezpłodność! Już wkrótce ruszy miejski program in vitro, który otrzymał pozytywną opinię od rządowej agencji. Szacuje się, że skorzysta z niego prawdopodobnie ok. 2,5 tys. mieszkańców Warszawy.

- Wystawiliśmy warszawskiemu programowi in vitro ocenę warunkowo pozytywną. Mieliśmy tylko drobne zastrzeżenia - informuje "Gazetę Stołeczną" Katarzyna Jagodzińska, rzeczniczka rządowej Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Tym samym z programu refundacji in vitro będą mogły skorzystać warszawianki w wieku 25-40 lat, pozostające zarówno w związkach małżeńskich, jak i partnerskich. Program przewiduje trzy procedury in vitro; dofinansowanie ma wynieść nawet do 80 proc. wartości kosztów jednej procedury, nie więcej jednak niż 5 tys. złotych. Szacuje się, że skorzysta z niego prawdopodobnie ok. 2,5 tys. mieszkańców Warszawy.

d35a5h1

Start miejskiego programu in vitro datuje się na lata 2017-19. Koszt oszacowano na 10 milionów złotych rocznie. - Zaraz po uchwaleniu programu przez Radę Warszawy ogłosimy przetarg na klinikę, która będzie prowadzić zabiegi. Mam nadzieję, że pierwsi warszawiacy będą mogli z nich skorzystać już jesienią - mówi w rozmowie z "Gazetą Stołecznej" Gabriela Szustek, warszawska radna z ramienia PO.

Źródło: Gazeta Wyborcza/tvnwarszawa.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d35a5h1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35a5h1
Więcej tematów