Trwa ładowanie...

TYLKO W WP. Prezydencka porażka Beaty Szydło. Nie jest nawet trzecia (badanie)

Czy Beata Szydło miałaby obecnie szanse na wygraną w wyborach prezydenckich? Uczestnicy badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna nie mają wątpliwości – Szydło tych szans nie ma.

TYLKO W WP. Prezydencka porażka Beaty Szydło. Nie jest nawet trzecia (badanie)Źródło: East News, fot: Jacek Domiński
d19hfdb
d19hfdb

525 tys. głosów, które była premier zdobyła w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zrobiły wrażenie na konkurentach politycznych i wyborcach. Takim wynikiem nikt przed Beatą Szydło nie osiągnął, a i pobić go w przyszłości będzie go trudno.

Nic dziwnego, że Beata Szydło od razu zaczęła być przymierzana do nowych funkcji – przewodniczącej Parlamentu Europejskiego, komisarza unijnego czy przewodniczącej Komisji Europejskiej. Największe emocje wzbudziły jednak spekulacje, że to była premier, a nie Andrzej Duda, mogłaby być kandydatem PiS w wyborach prezydenckich.

Szydło przez kilka dni nie zabierała głosu na ten temat. Wreszcie w ostatni piątek stwierdziła: "Nie będę ubiegać się w przyszłym roku o urząd prezydenta, dementuję spekulacje na ten temat. Zaangażuję się mocno w kampanię prezydenta Andrzeja Dudy".

Jeszcze przed jej dementi zapytaliśmy Polaków, jak widzieliby szanse Szydło w starciu nie tylko z prezydentem Dudą, ale również z Donaldem Tuskiem, Robertem Biedroniem czy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Okazuje się, że europosłanka Szydło nie wskoczyłaby nawet do drugiej rundy – jest czwarta. O 1 pkt. proc. wyprzedza ją Robert Biedroń, a ona sama jest zaledwie o 1 pkt. proc. lepsza od Pawła Kukiza.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1048 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 28 – 30 maja 2019 roku.

d19hfdb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19hfdb
Więcej tematów