Trwa ładowanie...
d1r4p94

Tomasz Terlikowski mówi o "kompromitacji" premier i Polskiego Radia. Chodzi o dziennikarza tej stacji

Informacja o wysłaniu na urlop i zwolnieniu z pracy w Polskim Radiu Wojciecha Dąbrowskiego, który przeprowadził rozmowę z Beatą Szydło, jest już nieaktualna? Tak twierdzi Tomasz Terlikowski. Z informacji prawicowego dziennikarza wynika, że Dąbrowski zostanie przywrócony do pracy. "A do pomysłodawców mam propozycję: od teraz do wywiadów z ważnymi politykami wystawiajcie pracowników Biura Prasowego zaproszonego polityka" - komentował wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Terlikowski
Tomasz Terlikowski (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d1r4p94

"Wojciech Dąbrowski, jak się dowiedziałem (na razie nieoficjalnie) został przywrócony do pracy w Polskim Radiu. To dobra, jeśli prawdziwa informacja. Ale w niczym nie zmienia to faktu, że bardzo zły sygnał (nie pierwszy raz, by przypomnieć sprawę Filipa Memchesa) został wysłany" - napisał na Facebooku Tomasz Terlikowski.

Zobacz też: Schetyna wzywa do niepłacenia abonamentu. Oto zaległości Polaków

Prawicowy dziennikarz skomentował w ten sposób sprawę wysłania na urlop i prawdopodobnego wyrzucenia z pracy Wojciecha Dąbrowskiego. Dziennikarz Polskiego Radia przeprowadził w piątek rozmowę z premier Beatą Szydło, w trakcie której pytał ją o ostatni kongres Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze.

Premier tłumaczyła, dlaczego nie było jej na liście mówców (przemawiali m.in. Mateusz Morawiecki czy Zbigniew Ziobro). Poza tym Dąbrowski poruszył też temat delegacji, która spotkała się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. W tym gronie także nie było szefowej rządu. W trakcie rozmowy dziennikarz stwierdził: "To już kolejna taka sytuacja, można powiedzieć, gdzie jest pani w cieniu".

d1r4p94

Pytania niech zadają pracownicy biura prasowego

Zdaniem Terlikowskiego "wyrzucenie Wojtka Dąbrowskiego z Polskiego Radia za zadanie normalnych dziennikarskich pytań premier Beacie Szydło to świetny sposób na skompromitowanie i premier i Radia". "A do pomysłodawców mam propozycję: od teraz do wywiadów z ważnymi politykami wystawiajcie pracowników Biura Prasowego zaproszonego polityka" - dodał.

Informacje o wysłaniu na urlop i sugestii o braku możliwości powrotu do pracy przekazał we wtorek portal 300polityka.pl. Szybko sprostowała je rozgłośnia. "W związku z nieprawdziwymi informacjami w sprawie redaktora Wojciecha Dąbrowskiego informujemy, że redaktor Wojciech Dąbrowski przebywa na urlopie i nie został zwolniony z Polskiego Radia" czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

d1r4p94

Podziel się opinią

Share
d1r4p94
d1r4p94
Więcej tematów