Trwa ładowanie...

Zaprosili Jana Hartmana do Polskiego Radia. Teraz zajmie się nimi zarząd

Jan Hartman, były kandydat z list Twojego Ruchu, zawodowo zajmuje się m.in. historią Kościoła. Dlatego zaproszono go jako stronę w dyskusji na antenie Polskiego Radia. To nie spodobało się redakcji Niezależnej.pl. Na występ Hartmana zareagował już prezes radia Jacek Sobala, który zapowiedział, że audycją zajmie się zarząd spółki.
Share
Jan Hartman podczas Dnia Świeckości
Jan Hartman podczas Dnia ŚwieckościŹródło: Facebook.com, Fot: Twój Ruch
d4fe2wm

Jan Hartman jest jednym z najbardziej zaciekłych krytyków Prawa i Sprawiedliwości, a także Kościoła Katolickiego. Dlatego zwolennicy partii rządzącej nie chcą, by gościł on w mediach publicznych. I właściwie nie gości. Ale pojawił się niedawno w Polskim Radiu 24. Dyskusja dotyczyła wydanego przez Konferencję Episkopatu Polski dokumentu o patriotyzmie. Można w nim znaleźć pierwszą tak wyraźną krytykę nacjonalizmu.

Ale zaproszenie do audycji Jana Hartmana nie spodobało się części słuchaczy, a także redakcji Niezależna.pl. Opublikowała ona pełen oburzenia artykuł na temat zaproszenia Hartmana. O sprawie powiadomiła też prezesa radia Jacka Sobalę. Autorzy portalu Tomasza Sakiewicza pochwalili się, że ich interwencja przyniosła skutek.

"Skieruję natychmiast tę sprawę na zarząd Polskiego Radia" - zapowiedział Sobala. Wygląda więc na to, że Hartman jest w persona non grata w mediach publicznych. Sam zainteresowany skomentował sprawę w charakterystyczny dla siebie, ostry, sposób.

d4fe2wm

Podziel się opinią

Share
d4fe2wm
d4fe2wm
Więcej tematów