Trwa ładowanie...
d10a16u

Tomasz Sakiewicz

Najnowsze informacje
1.4
(29 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

d10a16u
Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński

Tomasz Sakiewicz jest dziennikarzem prawicowym, a także założycielem i redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”.

Tomasz Sakiewicz – informacje ogólne

Tomasz Józef Sakiewicz urodził się 31 grudnia 1967 roku w Warszawie. Jest absolwentem warszawskiego Liceum im. Ludowego Lotnictwa Polskiego. Sakiewicz podjął studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył bez uzyskania dyplomu.

Tomasz Sakiewicz udzielał się w oazowym Ruchu Katolickiej Młodzieży i w Ruchu Światło Życie, a na studiach w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. W wieku 17 lat poznał Antoniego Macierewicza, który pięć lat później namówił go do wstąpienia do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego.

Tomasz Sakiewicz – kariera dziennikarska

Praca dziennikarska Tomasza Sakiewicza rozpoczęła się jeszcze na studiach. Pisał dla pism konspiracyjnych, „Słowa Niepodległego” i „Wiadomości Codziennych”. Na początku lat 90. Sakiewicz współpracował z dziennikiem „Nowy Świat”. Natomiast w 1992 roku założył tygodnik „Gazeta Polska”, którego redaktorem naczelnym jest od początku.

Między 2006 a 2009 rokiem Tomasz Sakiewicz prowadził audycję „Sygnały dnia”, postem zaś program popołudniowy w czwartki w I Programie Polskiego Radia. Równolegle współpracował z Telewizją Polską, prowadząc na pierwszym kanale program „Pod prasą”. W 2013 roku Tomasz Sakiewicz objął stanowisko wiceprezesa zarządu w Telewizja Niezależna S.A. Od tamtej pory prowadzi program „polityczna kawa”, a z Ewą Stankiewicz „Studio Republika”.

Tomasz Sakiewicz jest prezesem Niezależnego Wydawnictwa Polskiego. W 2011 roku ukazała się książka dla dzieci autorstwa Tomasza Sakiewicza, pod tytułem „Bajki dla Marysi i Alicji”. Wcześniej wydano „Flaki nietoperza” i „Układ”, którego współautorką jest Eliza Michalik. Po 2013 roku na rynku pojawiły się również inne książki Sakiewicza: „Partyzant Wolnego Słowa”, „Testament I Rzeczypospolitej”, „Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego” i „Zasypani”.

Tomasz Sakiewicz w 2014 roku otrzymał medal z rąk Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. W 2017 roku wyrokiem Sądu Najwyższego przeprosił publicznie Milana Suboticia, ówczesnego sekretarza programowego telewizji TVN, za publikacje nieprawdziwych informacji na temat jego rzekomej współpracy z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Tomasz Sakiewicz – rodzina

Tomasz Sakiewicz był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną ma dwoje dzieci: córki Marię i Alicję. Z drugą, Dagny, adoptował dwóch synów: Mateusza i Konstantego. Krewnym Sakiewicza, a dokładnie bratem dziadka Sakiewicza, był ksiądz Walerian Raba, ofiara porwania i mordu podczas konfliktu ukraińsko-polskiego w 1918 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10a16u
d10a16u
d10a16u
Więcej tematów
d10a16u