Trwa ładowanie...

Tarcza antykryzysowa 4.0. podpisana przez Andrzej Dudę

Tarcza antykryzysowa 4.0 przyjęta w związku z epidemią koronawirusa w Polsce została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przedłuża ona m.in. przyznawanie zasiłku opiekuńczego do 28 czerwca.

Tarcza antykryzysowa 4.0. podpisana przez Andrzej DudęŹródło: Pixabay
d3mg72s
d3mg72s

Tarcza antykryzysowa 4.0. Zasiek opiekuńczy dłużej

Tarcza antykryzysowa 4.0 jest kolejną wersją pomocy państwa w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. W piątek przegłosował ją Sejm, a w poniedziałek została ona podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Posłowie przyjęli 91 ze 126 poprawek zgłoszonych przez senatorów.

Tarcza antykryzysowa 4.0 wydłuża do 28 czerwca możliwość otrzymywania zasiłki opiekuńczego z powodu konieczności zapewnienia opieki dla dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Podczas prac w Sejmie został też doprecyzowany przepis, który umożliwia wysłanie pracownika na przymusowy, zaległy urlop. W przypadku umów cywilnoprawnych (np. umowy o dzieło) zleceniobiorcy będą mogli złożyć wniosek o tzw. postojowe, jeśli zleceniodawca odmówił złożenia takiego wniosku elektronicznie.

Tarcza antykryzysowa 4.0. Dopłaty do kredytów

Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadza dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych. Chodzi o pożyczki udzielane w celu zapewnienia płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa w Polsce. Przewiduje ona, że przedsiębiorcy, także ci, którzy zajmują się produkcją rolną, będą mieli możliwość zaciągnięcia kredytów o preferencyjnym procentowaniu.

Dopłaty do kredytów będą wypłacane ze środków Funduszu Dopłat do Oprocentowania, którego utworzenie przewidują nowe przepisy. Zostanie on stworzony w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowy kredytu z dopłatą będą mogły być zawierane do końca 2020 r.

d3mg72s

Tarcza antykryzysowa 4.0 przewiduje również wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty kredytu maksymalnie do 3 miesięcy.

Tarcza antykryzysowa 4.0. Zawieszone "janosikowe"

W lipcu i czerwcu bogate samorządy nie będą musiały płacić tzw. "janosikowego". Nie oznacza to jednak, że w ogóle będą z niego zwolnione. Te należności będą mogły uregulować w ratach od sierpnia do grudnia 2020 r. wraz z ratami należnymi za te miesiące, kiedy "janosikowego" nie płaciły.

Zobacz także: Wybory 2020. Cezary Tomczyk o kampanii: to zderzenie Rafała Trzaskowskiego z całym państwem

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mg72s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mg72s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj