Trwa ładowanie...
d4axiw9

Koronawirus w Polsce. Kolejne zakażenia w KEP. Biskupi, księża i siostry zakonne poddane kwarantannie

Kolejne zakażenia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (KEP). Jak poinformował Episkopat, obecność koronawirusa potwierdzono łącznie u 8 osób. Na kwarantannie są biskupi, księża oraz siostry zakonne.
Share
Koronawirus w Polsce. Nowe zakażenia w KEP (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Nowe zakażenia w KEP (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Pixabay
d4axiw9

O kolejnych zakażeniach Episkopat poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Koronawirus w Polsce. Nowe zakażenia w KEP

"Informujemy, że w dalszym dochodzeniu Inspekcji Sanitarnej w kierunku wirusa SARS-CoV2 wykryto u trzech osób pracujących w Sekretariacie KEP zakażenie" - przekazało biuro prasowe KEP.

d4axiw9

Łącznie zakażonych jest 8 osób. To pięć sióstr zakonnych, które mieszkają w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, a także trzech pracowników, którzy mieszkają poza "sekretariatem".

Zobacz też: Andrzej Duda ogłosi inwestycje. "Wiele tysięcy miejsc pracy"

Kornawirus w Polsce. Zakażenia w KEP. Winny interesant

Pierwsze informacje o zakażeniach w siedzibie KEP pojawiły się 12 czerwca. Wtedy rzecznik Episkopatu poinformował o wizycie interesanta, która miała miejsce 2 czerwca, a u którego sześć dni później sanepid potwierdził obecność koronawirusa.

d4axiw9

"Wyniki badań, przekazane 12 czerwca, nie stwierdziły koronawirusa u pracowników Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, którzy mieli kontakt z tym interesantem, ale stwierdzono koronawirusa u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie KEP" - pisał 12 czerwca rzecznik Episkopatu.

Na kwarantannę skierowano wtedy 16 osób. To biskupi, księża oraz siostry zakonne, którzy pracują i mieszkają w siedzibie KEP. Wśród osób na kwarantannie znalazł się sam rzecznik Episkopatu, a także sekretarz generalny biskupa Artura Mizińskiego. Izolacja ma trwać do czwartku 25 czerwca.

Trzy zakażone osoby, u których obecność koronawirusa potwierdziło dalsze śledztwo sanepidu, to pracownicy Sekretariatu KEP, jednak nie mieszkają oni na terenie siedziby Episkopatu. Nie wykryto dalszych zakażeń wśród mieszkańców "sekretariatu".

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4axiw9

Podziel się opinią

Share
d4axiw9
d4axiw9
Więcej tematów