Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Pięć zakonnic z KEP zakażonych SARS-CoV-2

Koronawirus w Polsce. Testy potwierdziły obecność koronawirusa u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski - przekazał rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Share
Koronawirus w Polsce. ks. Paweł Rytel-Andrianik; pięć sióstr z KEP zakażonych SARS-CoV-2
Koronawirus w Polsce. ks. Paweł Rytel-Andrianik; pięć sióstr z KEP zakażonych SARS-CoV-2Źródło: Agencja Gazeta
d21fjly

"Siostry są w stałym kontakcie z Inspekcją Sanitarną. U innych mieszkańców Sekretariatu KEP nie potwierdzono obecności COVID-19" - poinformował w komunikacie ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

"Wypełniamy zalecenia służb sanitarnych" - wyjaśnił ks. Rytel-Andrianik.

Sekretariat KEP 8 czerwca został poinformowany przez sanepid, że jeden z interesantów biura ma wynik pozytywny na COVID-19. "Inspekcja Sanitarna zrobiła badania na obecność koronawirusa u mieszkańców Sekretariatu KEP oraz pracowników, którzy mieli kontakt z interesantem" - wyjaśnił rzecznik.

d21fjly

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty odpowiada Leszkowi Millerowi. "Takiej starości się boję"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Tymczasem testy potwierdziły zakażenie koronawirusem również u kolejnych czterech osób w małopolskim Tuchowie - poinformował w rozmowie z RMF FM starosta tarnowski Roman Łucarz. W sumie w Tuchowie stwierdzono 63 przypadki COVID-19.

d21fjly

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 376 osób, w tym 138 z województwa śląskiego, 90 z łódzkiego oraz 68 z mazowieckiego - podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Łącznie odnotowano już 28 577 przypadków - wyjaśnia PAP w serwisie poświęconym SARS-CoV-2. Resort podał, że zmarło kolejnych siedem osób - łącznie 1222.

Koronawirus. Polska i Szwecja wyjątkami w UE. Nowy raport ws. pandemii

Tymczasem Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób podało, że pierwsza fala zakażeń SARS-CoV-2 minęła szczyt we wszystkich państwach UE z wyjątkiem Polski i Szwecji.

d21fjly

Raport unijnej agencji wskazuje, że zapadalność na COVID-19 w Polsce i Szwecji jest na najwyższym poziomie od początku pandemii w obu krajach.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21fjly

Podziel się opinią

Share
d21fjly
d21fjly
Więcej tematów