Trwa ładowanie...

43 księży z koronawirusem. Zarażeni są też organista oraz 14-latek i jego matka

Liczba zakażonych koronawirusem księży w zakonie redemptorystów wzrosła do 43, w tym aż 31 w sanktuarium w Tuchowie. Chorzy są też wierni w tamtejszej parafii.

Share
43 księży z koronawirusem. Zarażeni są też organista oraz 14-latek i jego matka
d2kqh4m

W Tuchowie pod Tarnowem (woj. małopolskie) rozwija się nowe ognisko koronawirusa. O zakażeniu księży redemptorystów podczas święceń kapłańskich w tamtejszej parafii informowaliśmy w piątek.

W poniedziałek wzrosła liczba zakażonych - jak podają księża redemptoryści, pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało już łącznie 43 kapłanów - 31 w samych Tuchowie (na wszystkich 56 w tamtejszym zakonie) oraz 12, którzy po uroczystości święceń kapłańskich wyjechali stamtąd do innych parafii.

d2kqh4m

W sumie obecnie wśród redemptorystów jest 43 chorych w sześciu wspólnotach: oprócz Tuchowa także w Braniewie, Bardzie, Kościelisku, Warszawie przy ul. Pieszej oraz we Wrocławiu. Na wyniki badań oczekuje jeszcze czterech księży.

Zobacz także: "Długi weekend, procesje i pielgrzymki. Szumowski apeluje do kościołów i obywateli"

Koronawirus. Wykryto zakażenie COVID-19 wśród wiernych

"Z przykrością przyjmujemy informacje o osobach, które zostały również zakażone oraz o wielu przebywających na kwarantannie. Chcemy wyrazić wszystkim naszą solidarność i duchowe wsparcie" - czytamy w informacji tamtejszej parafii.

d2kqh4m

Oprócz księży, zarażone w Tuchowie zostały też przynajmniej trzy osoby cywilne. To czternastolatek, który przystępował do bierzmowania oraz jego matka. Radio Zet informuje, że kobieta pracuje w miejskim przedszkolu, które w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa zostało zamknięte już w czwartek, jeszcze przed wykryciem u pracownicy COVID-19.

Poza pracownicą przedszkola, pozytywny wynik testu odnotowano u lokalnego organisty z kościoła, uczącego w szkole muzycznej. Na szczęście najprawdopodobniej nie miał on w ostatnim czasie kontaktu z dziećmi.

Koronawirus. Dodatkowe badania w Tuchowie, księża przepraszają

Sanepid zapowiedział, że dzisiaj zaplanowano kolejne badania w sprawie zakażenia koronawirusem - badane będą osoby starsze oraz przebywające aktualnie na kwarantannie. W Tuchowie pojawił się bus do pobierania wymazów.

"Mamy świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w naszych domach sprawia, że wielu żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Ubolewamy i przepraszamy wszystkich, którzy w niezamierzony sposób zostali wystawieni na możliwość zakażenia" - piszą w komunikacie księża redemptoryści.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kqh4m

Podziel się opinią

Share
d2kqh4m
d2kqh4m
Więcej tematów