Trwa ładowanie...
d3oquzq

Koronawirus.10 redemptorystów zakażonych podczas święceń. Rozjechali się po Polsce

Co najmniej 10 redemptorystów zakaziło się koronawirusem SARS-CoV-2 podczas święceń kapłańskich w Tuchowie w okolicach Tarnowa. Po sobotniej uroczystości duchowni rozjechali się do swoich miejscowości. Sanepid sprawdza, z kim się kontaktowali zakażeni księża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus.10 redemptorystów zakażonych podczas święceń. Rozjechali się po Polsce (zdj. ilustracyjne)
Koronawirus.10 redemptorystów zakażonych podczas święceń. Rozjechali się po Polsce (zdj. ilustracyjne) (East News)
d3oquzq

W piątek służby sanitarne woj. warmińsko-mazurskiego poinformowały o pierwszym od wielu dni przypadku zakażenia koronawirusem. Chodzi o księdza z Braniewa, który zakaził się podczas świeceń kapłańskich w Małopolsce.

Nabożeństwa w parafii św. Krzyża w Braniewie, gdzie pracuje ksiądz zakażony koronawirusem SARS-CoV-2, odbywają się bez zmian, bo proboszcz zorganizował zastępstwa. W rozmowie z PAP zapewnia, że chory kapłan nie miał kontaktu z wiernymi.

- Wrócił z gorączką i od razu poszedł do swojego pokoju. Nie opuszcza go, nie ma z nikim kontaktu. Ja i dwie inne osoby, które mieszkamy w jednym budynku jesteśmy na kwarantannie, choć nie mieliśmy z chorym na dobrą sprawę kontaktu - powiedział agencji ks. Jan Kwiecień.

d3oquzq

Zobacz wideo: Awantura w Sejmie. Słowa Jarosława Kaczyńskiego i reakcja opozycji

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Ksiądz z Braniewa to jeden z 10 redemptorystów, którzy zakazili się podczas święceń kapłańskich pod Tarnowem - podaje RMF FM. Stacja wyjaśnia, że zakażenie potwierdzono właśnie również u księdza w Warszawie, a wcześniej w Bardzie, Kościelisku, Tuchowie i Wrocławiu. Łącznie kwarantannie poddano co najmniej 70 osób.

d3oquzq

Koronawirus.10 księży zakażonych podczas święceń. Rozjechali się po Polsce

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy prowincji redemptorystów Mariusz Mazurkiewicz, w uroczystości pod Tarnowem uczestniczyło około 50 osób w tym trzech braci, którzy byli zakażeni. Wtedy nie było jednak o tym wiadomo, a po święceniach zakonnicy rozjechali się do domów w różnych rejonach Polski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek przed południem o 129 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia oraz o 10 zmarłych.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oquzq

Podziel się opinią

Share

d3oquzq

d3oquzq
Więcej tematów