ycipk-75tcq8

Szef warszawskiej PO uderza w PSL. "Chodzi im o własne interesy"

Marcin Kierwiński zapowiedział, że "w perspektywie kilkunastu najbliższych dni" PO zdecyduje, z kim pójdzie do jesiennych wyborów. Wciąż nie wiadomo, czy w koalicji znajdzie się PSL. Szef warszawskiej Platformy zarzuca Ludowcom interesowność i brak ambicji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Kierwiński
Marcin Kierwiński (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-75tcq8

- PSL rzeczywiście podjęło taką strategię negocjacyjną, by ugrać jak najwięcej dla siebie. To nic nadzwyczajnego - mnie najbardziej martwi, że PSL nie dąży do wygranej z PiS-em, ale realizacji własnych interesów - powiedział polityk na antenie RMF FM. - Do wyborów idzie się po to, by uzyskać większość w Sejmie. Zachęcamy PSL, by wzięło to pod uwagę - dodał.

Kierwiński podkreśla, że kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, a żadne wiążące decyzje w sprawie wspólnej listy opozycji wciąż nie zapadły. Ostateczną decyzję Platforma ma zakomunikować najdalej za kilkanaście dni.

ycipk-75tcq8

- Jesteśmy partią demokratyczną, a ostateczną decyzję podejmie Rada Krajowa. 12 lipca odbędzie się forum programowe. Na podstawie tej dyskusji wykrystalizuje się program PO i Koalicji Europejskiej. Forum jest otwarte, każdy może na nie przyjść - zachęcał poseł PO.

Zobacz także: Kulisy dymisji wiceministra. Gowin: niefortunne słowa

Co dalej z Gawłowskim?

ycipk-75tcq8

Prowadzący rozmowę Marcin Zaborski spytał Kierwińskiego o polityczną przyszłość Stanisława Gawłowskiego, na którym ciążą korupcyjne zarzuty. - O tym, czy zostanie zgłoszony na listy, zadecyduje partia. To sprawa mocno polityczna. Oczywiście, że jest kłopotliwa dla Platformy, ale może się okazać, że Gawłowski stał się ofiarą matactw prokuratury. Może okazać się, że to tylko sprawa prowadzona pod dyktando Nowogrodzkiej - powiedział.

Kierwiński nie chciał złożyć jasnej deklaracji ws. Krzysztofa Kwiatkowskiego i Mirosława Drzewieckiego, którzy według mediów mogliby wystartować z listy PO i również zmagali się z problemami prawnymi.

Źródło: RMF FM

ycipk-75tcq8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-75tcq8

ycipk-75tcq8
ycipk-75tcq8