Trwa ładowanie...

Szef Sztabu Generalnego WP ma stracić stanowisko. Prezydent i szef MON już to ustalili

Gen. Leszek Surawski, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, może zostać zdymisjonowany. Według nieoficjalnych informacji, decyzja podjęta przez Andrzeja Dudę i ministra Mariusza Błaszczaka. Gen. Surawski ma stracić stanowisko na dwa tygodnie przed szczytem NATO.

Share
Szef Sztabu Generalnego WP ma stracić stanowisko. Prezydent i szef MON już to ustalili
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1ho0qq

Szef Sztabu Generalnego WP wkrótce może stracić stanowisko. O planowanej dymisji gen. Leszek Surawski napisał były minister obrony narodowej w rządzie PO-PSL Tomasz Siemoniak.

"Wg nieoficjalnych informacji z MON prezydent Duda i min. Błaszczak 2 tygodnie przed szczytem NATO wyrzucają szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generała Leszka Surawskiego! Ta zmiana ma służyć obciążeniu wojskowych za katastrofę armii wywołaną przez Macierewicza i PiS" - napisał Siemoniak na Twitterze.

Gen. Krzysztof Król nowym szefem Sztabu Generalnego?

Dymisję gen. Surawskiego potwierdził również Onet. Źródła w wojsku, resorcie obrony oraz BBN są w tej kwestii zgodne. O wymianie na tym stanowisku miał zadecydować minister obrony. Mariusz Błaszczak i osoby z jego otoczenia, od kilku tygodni przekonują do tego pomysłu prezydenta Andrzeja Dudę. Najprawdopodobniej decyzja już zapadła.

Odejścia generała miał domagać się już wcześniej Antoni Macierewicz. To on powołał go na to stanowisko w styczniu 2017 roku, po tym, jak ze sztabu odszedł gen. Gocuł. Macierewicz miał stracić do gen Surawskiego zaufanie, bo "nie dał sobą sterować".

d1ho0qq

Według nieoficjalnych informacji Onetu zastąpiłby go gen. Krzysztof Król. Dymisja gen. Leszka Surawskiego ma nastąpić na dwa tygodnie przez szczytem NATO w Brukseli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Hofman do Kempy "Pracujesz od rana do nocy, a to i tak nic nie pomoże"

d1ho0qq

Podziel się opinią

Share
d1ho0qq
d1ho0qq
Więcej tematów