Trwa ładowanie...

Tylko w WP. Kolejny konflikt Macierewicza z kluczowym generałem. Będzie rezygnacja?

Opinię publiczną zelektryzowały pogłoski, jakoby szef sztabu generalnego gen. Leszek Surawski rozważał odejście z armii. Wszystko przez rzekomy konflikt z szefem MON Antonim Macierewiczem. W sztabie jednak stanowczo zaprzeczają. - Generał nigdzie się nie wybiera - oznajmił w rozmowie z WP płk Tomasz Szulejko.

Tylko w WP. Kolejny konflikt Macierewicza z kluczowym generałem. Będzie rezygnacja?Źródło: Agencja Gazeta
d369m61
d369m61

Gen. Leszek Surawski kieruje Sztabem Generalnym od stycznia tego roku. Pogłoski są o tyle zaskakujące, że do niedawna uważany był za faworyta ministra. To dzięki poparciu Macierewicza został szefem sztabu.

Zaledwie po kilku miesiącach doszło jednak do tarć. Według informacji Onetu, spór o generała to kolejny element wojny między Macierewiczem a prezydentem Andrzejem Dudą.

- Szybko okazało się, że Surawski to oficer, którym nie da się po prostu ręcznie sterować - powiedział portalowi anonimowy współpracownik prezydenta.

Według doniesień medialnych, generał może odejść ze stanowiska w ciągu kilku miesięcy. Ma zdawać sobie sprawę, że "na dłuższą metę nie jest w stanie funkcjonować w kontrze do ministra obrony, nawet przy wsparciu prezydenta".

d369m61

"To twardy żołnierz"

Informacjom o konflikcie i planowanej rezygnacji stanowczo zaprzecza jednak rzecznik prasowy sztabu generalnego, płk Tomasz Szulejko. W rozmowie z WP pogłoski w tej sprawie nazwał "publicystyką".

- Nie ma co komentować. Takiego tematu nie ma. Generał nigdzie się nie wybiera. Realizuje obowiązki w ramach swoich kompetencji i trwającej kadencji. Nie jest w konflikcie z kimkolwiek - usłyszeliśmy.

W ocenie pułkownika, plotki o odejściu generała wprowadzają tylko niepotrzebny szum informacyjny. - Będą się z tego cieszyć nam nieżyczliwi. Ale generał to twardy żołnierz. Jest odporny, więc ten szum nie wyprowadził go z równowagi - podsumował Szulejko.

d369m61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d369m61
Więcej tematów