Tylko w WP. Kolejny konflikt Macierewicza z kluczowym generałem. Będzie rezygnacja?

Opinię publiczną zelektryzowały pogłoski, jakoby szef sztabu generalnego gen. Leszek Surawski rozważał odejście z armii. Wszystko przez rzekomy konflikt z szefem MON Antonim Macierewiczem. W sztabie jednak stanowczo zaprzeczają. - Generał nigdzie się nie wybiera - oznajmił w rozmowie z WP płk Tomasz Szulejko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MON Antoni Macierewicz
Szef MON Antoni Macierewicz (Agencja Gazeta)
WP

Gen. Leszek Surawski kieruje Sztabem Generalnym od stycznia tego roku. Pogłoski są o tyle zaskakujące, że do niedawna uważany był za faworyta ministra. To dzięki poparciu Macierewicza został szefem sztabu.

Zaledwie po kilku miesiącach doszło jednak do tarć. Według informacji Onetu, spór o generała to kolejny element wojny między Macierewiczem a prezydentem Andrzejem Dudą.

- Szybko okazało się, że Surawski to oficer, którym nie da się po prostu ręcznie sterować - powiedział portalowi anonimowy współpracownik prezydenta.

WP

Według doniesień medialnych, generał może odejść ze stanowiska w ciągu kilku miesięcy. Ma zdawać sobie sprawę, że "na dłuższą metę nie jest w stanie funkcjonować w kontrze do ministra obrony, nawet przy wsparciu prezydenta".

"To twardy żołnierz"

Informacjom o konflikcie i planowanej rezygnacji stanowczo zaprzecza jednak rzecznik prasowy sztabu generalnego, płk Tomasz Szulejko. W rozmowie z WP pogłoski w tej sprawie nazwał "publicystyką".

- Nie ma co komentować. Takiego tematu nie ma. Generał nigdzie się nie wybiera. Realizuje obowiązki w ramach swoich kompetencji i trwającej kadencji. Nie jest w konflikcie z kimkolwiek - usłyszeliśmy.

WP

W ocenie pułkownika, plotki o odejściu generała wprowadzają tylko niepotrzebny szum informacyjny. - Będą się z tego cieszyć nam nieżyczliwi. Ale generał to twardy żołnierz. Jest odporny, więc ten szum nie wyprowadził go z równowagi - podsumował Szulejko.

Przeczytaj również: "Okazało się, że jesteśmy nazistami". Zadziwiająca teoria Macierewicza

Polub WP Wiadomości
WP
WP