"Okazało się, że jesteśmy nazistami". Zadziwiająca teoria Macierewicza
Szef MON Antoni Macierewicz ostro o naszej sytuacji na arenie międzynarodowej. Zanalizował, dlaczego od momentu objęcia rządów przez PiS rozpoczęły się ataki i oskarżenia pod adresem Polski. - Okazało się, że jesteśmy nazistami. Okazało się, że jesteśmy faszystami. Ba, okazało się, że jesteśmy nazistami, faszystami i do tego jeszcze pracujemy dla wielkorządcy prezydenta Federacji Rosyjskiej pana Władimira Władimirowicza Putina - ubolewa szef MON. Skąd te "niebywałe" ataki? Macierewicz ma teorię.
Macierewicz twierdzi, że wszystko zaczęło się od wyborów w 2015 roku, bo wtedy w Polsce zwyciężył "obóz patriotyczny". Kolejnym przełomowym był moment, kiedy "okazało się, że obóz patriotyczny nie jest tylko pustym słowem, nie jest tylko pustym gestem, nie jest tylko jeszcze jedną, pustą obietnicą wyborczą, ale nie dość, że realizuje swój program ideowy, polityczny, to przede wszystkim realizuje swój program społeczny".
- Okazało się, że jesteśmy nazistami. Okazało się, ze jesteśmy faszystami. Ba, okazało się, że jesteśmy nazistami, faszystami i do tego jeszcze pracujemy dla wielkorządcy prezydenta Federacji Rosyjskiej pana Władimira Władimirowicza Putina. Można by wręcz rzec, że nie ma takiego złego spojrzenia, czy złej oceny, której by wobec nas nie sformułowano i to w największych periodykach światowych, w ustach najwybitniejszych przywódców Unii Europejskiej, wśród najwybitniejszych piosenkarzy, celebrytów, artystów - ubolewał w felietonie "Głos Polski" na antenie TV Trwam i Radia Maryja.
Macierewicz widzi powiązanie między nasileniem się ataków na nasz kraj, a... coraz lepszymi wynikami gospodarczo-politycznymi Polski za rządów PiS. - Być może polskość jest modelem społeczno-gospodarczo-politycznym, który może stanowić wzór dla innych narodów i właśnie z tego powodu jesteśmy atakowani przez podmioty zagraniczne - rozważał w TV Trwam i Radiu Maryja.
- Może musimy do tego przywyknąć, że polskość dzięki dziesięcioleciom, które kształtowały naszą siłę i naszą odporność wobec przemocy, że polskość, która była kształtowana przez tak wielkich ludzi, jak ksiądz prymas Wyszyński, św. Jan Paweł II, polskość hartowana w ogniu stanu wojennego i później długiej drogi przez liberalne błędy ówczesnych przywódców, że ta polskość rzeczywiście ukształtowała model społeczno-gospodarczo-polityczny, który może być punktem odniesienia dla innych narodów i stąd właśnie ten niebywały atak - wnioskował szef MON.