Trwa ładowanie...

Szef PKW chce spotkać się z Andrzejem Dudą. Prezydent jest gotowy do rozmowy

- Będę zabiegał o audiencję u prezydenta Andrzeja Dudy, by przedstawić mu nasze wszystkie zastrzeżenia w sprawie zmian w Kodeksie wyborczym – powiedział przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński.

Share
Szef PKW chce spotkać się z Andrzejem Dudą. Prezydent jest gotowy do rozmowyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d35bm35

Jak poinformowało RMF FM, Wojciech Hermeliński chce przedstawić prezydentowi swoje wątpliwości związane z nowelizacją Kodeksu wyborczego. Przewodniczący PKW uważa, że mimo wycofania się PiS z niektórych zmian, przeprowadzenie wyborów samorządowych według nowych zasad będzie wyjątkowo trudne.

Cytowany przez Polską Agencję Prasową rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński odpowiedział, że jeśli Wojciech Hermeliński będzie chciał spotkać się z prezydentem to Andrzej Duda go przyjmie. - To jest tylko kwestia ustalenia szczegółów technicznych, umówienia spotkania - powiedział Krzysztof Łapiński.

Zobacz też: Opozycja gromi PiS za zmiany w ordynacji wyborczej. "Najbardziej spartolona ustawa"

Sejm przegłosował zmiany w ordynacji wyborczej wraz z licznymi poprawkami PiS. Zmiany wprowadzają dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów. Inna zmiana zakłada, że kadencja w samorządach zostanie wydłużona z czterech do pięciu lat. Zgodnie z nowymi przepisami nie będzie głosowania korespondencyjnego.

d35bm35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35bm35
d35bm35
Więcej tematów